Георги Семерджиев с показания по делото срещу бившата полицайка Симона Радева 25.02 | 19:15
Не помня да съм виждал Симона Радева след катастрофата, заяви той пред съда
Софийският районен съд разпита при закрити врата Георги Семерджиев. Той се яви пред Темида в качеството си на свидетел по делото срещу бившата полицайка Симона Радева.
Пред магистратите Семерджиев заяви, че на два пъти е направил опит да се прибере в дома си по стълбата, донесена му от Радева през нощта на 5 юли 2022 година. Той разказа, че при първото изкачване паднал, при което бил видян от свой съсед, който го попитал какво се случва. Семерджиев обяснил, че си е забравил ключа, а съседът му светнал с телефона си, за да се качи по стълбата. След това нямал спомен какво се е случило.
Семерджиев заяви, че е видял Радева по-рано през деня, но не помни да ѝ е звънял или да я е виждал след катастрофата. Помолил негов служител от автомивката да му донесе стълбата, но мъжът нямал книжка. Въпросният служител беше разпитан на предходно заседание и потвърди, че Семерджиев му е звънял за стълба, но самият той нямал свидетелство за управление на МПС. Затова се налагало да го возят, макар колата да била негова.
Показания днес даде и един от полицаите, които пристигнали на място малко след катастрофата. Той обаче твърди, че с днешна дата не помни нищо.
Водещи
-
Каракачанов: Младите си поискаха бъдещето, провокаторите са в парламента
Новото поколение иска друга България, заяви той
02.12 | 14:45
-
Спират тировете по амтомагистралите през прзничините дни по Коледа и Нова година
Целта е да се улесни пътуването на леките автомобили, да се увеличи пропускателната способност...
02.12 | 14:45
-
Разрастват се протестите на гръцките фермери
С трактори затварят периодично пътя Ксанти-Комотини
02.12 | 14:30
-
Експерт: Прекъсването на тока по време на протеста не е случайно
Странно е полицията да бъде изненадана от такова нещо - тя трябва да бъде подготвена,...
02.12 | 14:20
Най-четени
-
Властта и синдикатите прекрояват Бюджет 2026 след масовите протести
Бизнесът срещу данъците
02.12 | 10:30
-
Правителството изтегля бюджета
Това стана на неприсъствено заседание на правителството
02.12 | 12:00
-
Политическите реакции след масовите демонстрации в страната ОБЗОР
Политическите реакции продължават и днес
02.12 | 10:15