Дисциплинарна мярка за ЧСИ заради измамния казус с апартамента на 90-годишната жена 16.04 | 16:30
Данните от двете проверки по случая са предадени на прокуратурата, съобщи министърът на правосъдието Георги Георгиев

Министърът на правосъдието Георги Георгиев съобщи, че данните от двете проверки по случая с опита за отнемане на апартамент на 90-годишна жена от София, са предадени на прокуратурата.
Установени са нарушения, свързани с арбитражния съд, издал решението за отнемане на жилището и с частния съдебен изпълнител, който провежда принудително изпълнение на решението.
За всяко от 5-те нарушения на частния съдебен изпълнител по първата проверка ще се наложат глоби от по 10 000 лева.
По втората проверка установените нарушения са 8, каза правосъдният министър:
"Поисках от Дисциплинарния съвет към Камарата на Частните съдебни изпълнители в Република България да му бъде наложена мярка, на първо място - временно отстраняване от длъжност. Това е най-бързата, времена и най-тежка мярка, която може да бъде; както и лишаване от правото да упражнява професията си за срок от 1 година".
Министър Георги Георгиев е разпоредил комплексна проверка за 3 години назад на арбитражни съдилища, за които има данни, че работят с така наречената "имотна мафия".
През месец май ще са готови и законодателни промени в тази връзка.
С нотариалната камара и други институции ще се проведат срещи, в които да се разяснят схемите, с които работи имотната мафия у нас, допълни министър Георгиев.
Водещи
-
„Хамас“: Нито един от заложниците няма да се върне в Израел
То заплаши също израелските военни, че е "подготвило хиляди засади и взривни устройства" и...
19.09 | 10:40
-
22 души пострадаха при катастрофи през изминалото денонощие
Сравнението с 2024 година показва лек спад на жертвите
19.09 | 10:17
-
Бойко Борисов с критика към Делян Пеевски: Никой не си е самодостатъчен
Борисов направи предложение от МОН да забранят излъчването на пленарните заседания, защото се...
19.09 | 09:59
-
Проф. Рачев показа времето за дългия уикенд
Понеделник, вторник, сряда - температурите ще са над 30 градуса.
19.09 | 09:45
Най-четени
-
„Те го наричат ремонт, ние – диверсия и безотговорност“: Недоволството в „Дружба 2“ расте
Жителите на квартала споделиха, че се притесняват от това, че още не са получили график,...
19.09 | 09:15
-
Проф. Рачев показа времето за дългия уикенд
Понеделник, вторник, сряда - температурите ще са над 30 градуса.
19.09 | 09:45
-
Сериозен трафик се очаква по главните пътища в поредицата от три почивни дни
Пътят за Гърция е едно от възловите места в страната, където от МВР и Агенция "Пътна...
19.09 | 09:30