Заради влошено здраве: Десислава Иванчева съди женския затвор в Сливен 12.03 | 16:15
Повече от 6 месеца бившата кметица не е получавала хормонално лечение, заради което туморът й е нараснал

В Софийския административен съд се гледа делото на Десислава Иванчева, бивш кмет на столичния район "Младост".
Иванчева съди затвора в Сливен за влошеното си здравословно състояние и неглижирането от страна на служители на затвора на здравословните ѝ проблеми и липсата на лечение.
От неправителствената организация "Зелен Младост" съобщиха, че повече от 6 месеца Иванчева не е получавала хормоналното си лечение, чрез което се контролира размерът на микроаденомът на хипофизата ѝ (туморно образувание).
За този период аденомът е нараснал.
След намеса на Омбудсмана и дълга комуникация на медицински специалисти от институцията към нея, в крайна сметка Иванчева е получила нужното ѝ хормонално лечение. В последствия тя бе пусната за изследване и лечение на затруднено дишане. Оказало се, че осъдената за корупция бивша кметица е развила астма, която вероятно е придобита от влажни помещения с мухъл и плесени в ареста.
"Деси вече е с т.нар. помпичка. Състоянието и трябва да се следи регулярно, но трудно и бавно стига до нужните ѝ специалисти. Лечението на разклатените ѝ зъби също е преустановено. Деси е заплашена да остане без много зъби още на 50-годишна възраст", заявяват още от "Зелен Младост".
Десислава Иванчева е осъдена за подкуп на шест години затвор, 12 хил. лева глоба и лишаване от право да заема ръководна държавна и общинска длъжност за осем години.
Водещи
-
Европейската прокуратура временно отстрани Теодора Георгиева
Късно снощи стана ясно, че Европрокуратурата е започнала разследване срещу Георгиева
27.03 | 21:15
-
Митов: МВР не е препятствало разследване на ЕП срещу бившия енергиен министър Владимир Малинов
Това заяви от парламентарната трибуна министърът на вътрешните работи по време на изслушване...
27.03 | 20:45
-
Живеем във виртуална реалност, твърди физик
Вселената ни може да е усъвършенствана компютърна симулация, доказателството е в Библията,...
27.03 | 20:30
Най-четени
-
Костов, КНСБ: Каскада от протести при увеличение на заплатите с 5%
„Министрите да си видят социалните партньори по места и да видят кое е останало...
27.03 | 20:00
-
Радев за казуса с МЕЧ: Това беше напълно излишна криза точно в този момент
"Това беше напълно излишна криза точно в този момент"
27.03 | 10:45