Николай Стайков: Не съм оптимист, че комисията "Нотариуса" в НС ще постигне резултати 31.03 | 16:20
"От документи излизат имена на началници на прокурорите, които трябва да разследват", написа той във Фейсбук

Не съм оптимист, че комисията "Нотариуса" в Народното събрание ще постигне резултати.
Това каза пред БНР журналистът Николай Стайков, съосновател на Антикорупционния фонд, като постави въпрос защо от един месец няма никаква реакция на публикацията на bird.bg, че има индикации за директни телефонни разговори между Калин Стоянов, който през 2021 г. е бил директор на ГДБОП, а сега е министър на вътрешните работи, и Мартин Божанов-Нотариуса.
"Това би било скандал във всяка една нормална държава и би било тема номер 1 в медиите до изясняването на тона дали е вярно, или - не. Видяхме изкривяването на цялата политическа система - този въпрос просто не се повдига".
Стайков подчерта, че на върха на МВР в момента има назначения, посочени от ПП-ДБ:
"Има директни доказателства, а мълчаливо беше и потвърдено. ... Обещанията за борба с корупцията не могат да бъдат само предизборен лозунг, а при първият досег с важна власт това да се забравя. ... Във всяко съобщение на МВР по случаите "Петьо-Еврото" и "Нотариуса" има една стъпка напред и няколко назад".
Водещи
-
Времето през май: От 2 до 33 градуса
В по-голямата част от страната средно месечната сума на валежите ще бъде около нормата
30.04 | 21:00
-
След размяната на реплики между Борисов и Радев: МО призна - има проблем с 1 от системите на F-16
Командирът на ВВС Николай Русев обаче уточни, че това не означава, че самолетът е счупен
30.04 | 20:15
Най-четени
-
Зоните за почасово платено паркиране в София няма да работят на 1 май
На 2 май, 3 май и 5 май 2025 г. зоните за почасово платено паркиране ще работят нормално.
30.04 | 11:15
-
Балабанов: Не се казвам Асен Василев и не съм правил глупав План за възстановяване и устойчивост, заради който се чудим как да наредим бюджета
Балабанов е категоричен, че за да се свърши цялата планирана работа на правителството - трябва...
30.04 | 09:59
-
Кога преминаваме към електронна трудова книжка и какво да правим, ако сме изгубили хартиената
Къде можете да проверите с кои фирми работодатели сте имали сключени трудови договори:
30.04 | 08:45
-
Борисов е разпоредил "ликвидиране" на "Браво Пловдив" от властта в града под тепетата
Това заяви лидерът на ГЕРБ
30.04 | 15:10