Съдът потвърди глоба от 180 хил. лева за ТЕЦ "Бобов дол" 23.03 | 11:20
Решението подлежи на касационно обжалване пред Кюстендилския административен съд
Районният съд в Дупница потвърди глоба от 180 000 лева, наложена от РИОСВ на ТЕЦ "Бобов дол" за отделяни вредни газове при работата на централата. Така санкциите за дружеството край Големо село възлизат вече на около 1 мил. лева, казват експерти, цитирани от БНР.
При проверка на екоинспекцията е установено, че дружеството е експлоатирало горивната инсталация без пречистващи съоръжения 370ч. за календарната 2023г., при допустими 120 ч. за година.
С писмо от 10.04.2024г. представител на дружеството бил поканен за съставяне на акт за административно нарушение, но той не се явил. Издадено е наказателно постановление, с което на осн.чл.164, ал.1 ЗООС е наложена посочената по-горе имуществена санкция от 180 хил. лева.
Събраните по делото доказателства установиха, че дружеството не е изпълнило условие за реда и начина на измерване на емисиите вредни вещества, изпускани в атмосферния въздух с неподвижни източници.
Това нарушение касае здравето на населението. Взето е предвид и обстоятелството, че дружеството многократно е санкционирано на неизпълнение на условията по Комплексното разрешително и е наложил размер, съответстващ на вида и тежестта на нарушението, пише в съдебното решение.
Решението подлежи на касационно обжалване пред Кюстендилския административен съд.
За да не се стига до такива тежки ситуации, от ТЕЦ "Бобов дол" обявиха, че започват изграждането на трета сероочистваща инсталация в централата - така всеки от трите блока ще има такава, докато досега за два от блоковете е използвана една инсталация.
За да не се стига до такива тежки ситуации, от ТЕЦ "Бобов дол" обявиха, че започват изграждането на трета сероочистваща инсталация в централата - така всеки от трите блока ще има такава, докато досега за два от блоковете е използвана една инсталация.
Водещи
-
Фалшиви евробанкноти са иззети при опит да бъдат прокарани в обращение в Пловдив
В четвъртък следобед от офис на финансова институция на територията на жилищен район „Тракия“...
23.01 | 17:59
-
Радев: Не могат да спрат вълната, много сме и сме заедно
Румен Радев е български генерал-майор от Военновъздушните сили. Стига до поста командващ ВВС.
23.01 | 17:40
-
Деси Радева с първи думи след оставката
Както стана ясно, днес Румен Радев напуска президентството и правомощията на държавен глава...
23.01 | 16:59
-
Грипната епидемия в област Добрич няма да бъде удължавана
При поява на симптоми на грип или ОРЗ от РЗИ – Добрич апелират да се търси лекарска помощ,...
23.01 | 16:45
Най-четени
-
Кой е мъжът на президента Илияна Йотова?
Илияна Йотова официално стана първата жена президент на България
23.01 | 13:42
-
Иван Демерджиев направи безпрецедентна заявка за масова кадрова чистка в системата на МВР, ако отново оглави ведомството
Бившият вицепремиер атакува кабинета "Желязков" заради пакта с Тръмп
23.01 | 10:15