Предимно слънчево ще бъде времето днес 26.12 | 09:15
Дневните температури ще останат високи и максималните ще бъдат предимно между 14 и 19 градуса
Предимно слънчево ще бъде времето днес. Ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Дневните температури ще останат високи и максималните ще бъдат предимно между 14 и 19 градуса, в София - около 14 градуса, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология.
Атмосферното налягане ще се повиши и ще е по-високо от средното за месеца.
По Черноморието
ще бъде предимно слънчево. Ще духа до умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 13 и 17 градуса. Температурата на морската вода ще бъде 8-10 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините
ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен до силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 13 градуса, на 2000 м - около 7 градуса.
През нощта срещу сряда
вятърът от северозапад ще се усили, ще бъде умерен, в Дунавската равнина временно до силен; ще има и временни увеличения на облачността. В сряда ще бъде предимно слънчево. Вятърът ще отслабне, дневните температури ще се понижат с 3-4 градуса.
В четвъртък
вятърът ще се ориентира от югозапад, в повечето райони слаб, в Източна България след обяд до умерен. Ще преобладава слънчево време, но сутринта на места в равнинната част от страната ще има мъгли или ниска облачност. Минималните температури ще бъдат от минус 2 - минус 3 градуса до 3-4 градуса, а максималните - в повечето места между 10 и 15 градуса.
Водещи
-
Христо Стоичков: Испания триумфира, Меси остава най-великият
Кралска подкрепа от трибуните
20.07 | 10:29
-
Топлинните счетоводители вдигат таксите с 40%
Масови жалби заради новите тарифи в изравнителните сметки
20.07 | 10:15
-
Мондиал 2026: Кои футболни крале изиграха последното си шоу?
Световното първенство е най-бляскавата сцена за всеки футоблист!
20.07 | 09:59
-
Мбапе стана голмайстор на XXIII Световно първенство по футбол
Втори с осем попадения остана Лионел Меси от Аржентина, следван от англичанина Джуд Белингам и...
20.07 | 09:45
Най-четени
-
Испания е новият световен шампион, надигра и детронира Аржентина
Резерва попари 10 от “Албиселесте“ в продълженията на Мондиал 2026
20.07 | 02:16
-
Преди обяд - слънце, после дъждове и гръмотевици
Атмосферните условия ще благоприятстват образуването на градушки, като най-голяма е...
20.07 | 08:00
-
ЕС забранява унищожаването на непродадени дрехи и обувки
Мярката е част от европейския регламент за екодизайн, който влезе в сила през юли 2024 г. и...
20.07 | 09:30