Президентът - заложник на енергийния монопол 27.03 | 11:52
Плевнелиев защити ЕРП-тата, проблемът не бил в тях
Шест дни след като Росен Плевнелиев се срещна тайно с изпълнителния директор на ЕВН Щефан Шишковиц, президентът на България защити електроразпределителните предприятия у нас.
Пред представители на Управителния съвет на Германо-българската индустриално-търговска камара и Френско-българската търговска камара държавният глава обяви, че не може цялата отговорност за проблемите в енергийния сектор да се прехвърля върху ЧЕЗ, EVN и Енерго-Про
"ЕРП-тата формират едва 8% от всички разходи за електроенергия на потребителите, при тях ли е проблемът?”, заяви Плевнелиев. Той определи като "административно-команден” начинът, по който ДКЕВР действа за намаляване на цените на тока у нас.
Изказването на Плевнелиев идва в момент, когато ДКЕВР решава дали да отнеме лицензите на трите компании заради задълженията им към Националната електрическа компания.
Присъствали на изказването на Плевнелиев коментираха, че сигурно той е получил точни инструкции от Щефан Шишковиц как да брани интересите на трите дружества.
Двамата проведоха разговор в австрийската столица Виена, за който в началото не се появи никаква официална информация. След като тайната беседа бе разкрита от медиите, от пресцентъра на "Дондуков” 2 признаха, че такава се е състояла, но отказваха да дадат подробности. Плевнелиев също мълчи по въпроса.
В същото време лидерът на "България без цензура” Николай Бареков съобщи пред "Репортер”, че внася в прокуратурата сигнал срещу Плевнелиев. Заедно с ортака си Иво Прокопиев Росен Плевнелиев обслужва чужди интереси.
Бареков припомни срещата между Плевнелиев и Шишковиц. Според него тези действия на държавния глава са насочени срещу националната сигурност.
Водещи
-
Отиде си легендата на българското гребане Емил Нейков
Той почина на 87-годишна възраст
15.07 | 19:45
-
Съкращават сроковете за регистрация на сезонни работници от чужбина
Отпада и изискването работодателите да представят копия на личните документи на кандидатите
15.07 | 19:00
Най-четени
-
Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза в сряда по обяд срещу португалеца Нуно Боржеш
Григор Димитров в Бостад: Дата, начален час и ТВ за втория мач срещу Нуно Боржеш
15.07 | 11:45
-
Блъснаха дете на пешеходна пътека край Созопол, шофьорката си тръгнала
Момиченцето е с повърхностни наранявания. Прегледано е в болница и е освободено за домашно...
15.07 | 10:15
-
Шишков за бетонните мантинели: Решенията трябва да са експертни, а не политически
Регионалният министър разпореди анализ на действащите стандарти и разкритикува призивите за...
15.07 | 14:00
-
Защо египетският лешояд е пред пълно изчезване?
Биологичното разнообразие в страната е изправено пред безпрецедентна криза
15.07 | 12:30