Приключва жътвата в Търговищко 27.07 | 14:46
Очаква се до края на седмицата жътвената кампания за завърши
Близо 470 килограма от декар е средният добив от декар от пшеница в петте общини на Търговищка област. Въпреки честите валежи по време на жътвата, реколтата е с добро качество.
От Областната дирекция "Земеделие" съобщиха, че най-високи добиви получават зърнопроизводителите в населените места в община Попово. Заради полупланинския район по-ниски са добивите в общините Антоново и Омуртаг, където жътвата завършва малко по-късно.
За доброто качество на пшеничната реколта са допринесли и добрите климатични условия през целия период на стопанската година. Очаква се до края на седмицата жътвената кампания за завърши.
Водещи
-
Служители от държавната администрация излизат на протест
Искания за финансово обезпечаване
26.06 | 12:59
-
НСИ: Болести на кръвообращението причиняват най-много смъртни случаи
Ръст при новообразуванията
26.06 | 12:45
-
Костадин Костадинов: Корупцията в България наистина убива хора
Повод за декларацията му станаха скорошните тежки инциденти по републиканската мрежа, при...
26.06 | 12:30
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15
Най-четени
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
НЗОК припомня здравните права за лятната почивка
Какво покрива Здравната каса, ако се разболеем на морето
26.06 | 10:59
-
Автомобил се вряза в дентален кабинет в София
Инцидентът е станал вчера (25 юни) на ул. "Горски пътник"
26.06 | 10:30