Природният газ поевтинява с 0,15% 28.06 | 20:46
По-ниската цена влиза в сила от 1 юли
Природният газ ще поевтинее с 0,15% от 1 юли. Това реши Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) на закрито заседание в петък следобед. Така суровината за потребителите за третото тримесечие на годината ще струва 630 лв. за хиляда куб. метра без ДДС и акцизи.
За такова намаление бе и предложението на доставчика – държавната "Булгаргаз".
Първоначално от дружеството прогнозираха, че през новото тримесечие цената ще се запази. Понижението обаче стана възможно благодарение на по-ниските цени на валутните курсове и на енергийните суровини, търгувани на борсата.
Последното намаление беше от 3,89% и влезе в сила от 1 април.
Водещи
-
Служители от държавната администрация излизат на протест
Искания за финансово обезпечаване
26.06 | 12:59
-
НСИ: Болести на кръвообращението причиняват най-много смъртни случаи
Ръст при новообразуванията
26.06 | 12:45
-
Костадин Костадинов: Корупцията в България наистина убива хора
Повод за декларацията му станаха скорошните тежки инциденти по републиканската мрежа, при...
26.06 | 12:30
-
Край на два ремонта по АМ "Тракия", влиза в сила забрана за тирове
Също днес се възстановява движението и между 282-и и 287-и км в област Ямбол.
26.06 | 12:15
Най-четени
-
Вадят на светло посредниците в онлайн залаганията
От новото облагане МФ очаква 100 млн. евро. платени данъци за тази година и 150 млн. евро за...
26.06 | 10:15
-
Очевидец на сблъсъка с трима загинали на „Тракия“ твърди, че не е имало спирачен път
Ключови детайли за разследването
26.06 | 09:15
-
НЗОК припомня здравните права за лятната почивка
Какво покрива Здравната каса, ако се разболеем на морето
26.06 | 10:59
-
Автомобил се вряза в дентален кабинет в София
Инцидентът е станал вчера (25 юни) на ул. "Горски пътник"
26.06 | 10:30