Прокуратурата влезе в община Стражица 27.03 | 18:59
Изземват се документи във връзка с досъдебно производство за длъжностно присвояване на вещи и пари, собственост на общината
Прокуратурата влезе в община Стражица, изземват се документи във връзка с досъдебно производство, образувано миналата година под наблюдението на Районна прокуратура в Горна Оряховица, предаде БГНЕС.
В община Стражица бяха извършени процесуално-следствени действия по доброволно предаване на документация от значение за разследването. Същото е образувано по сигнал на ДАНС с оглед на данни за престъпление по член 201 от Наказателния кодекс – длъжностно присвояване на вещи и пари, собственост на общината.
С цел да не се затруднява дейността на общинската администрация по текущото за деня обслужване на гражданите, предаването на съответните документи е организирано в сградата на общината.
След анализ на приобщените като доказателства материали, ще се прецени налице ли са основания за привличане на конкретно лице към наказателна отговорност, обявиха от прокуратурата.
Водещи
-
Военни колони на НАТО влизат в България: Започва голямо учение
Те ще прминават по републиканските пътища от днес до 12 юли
27.06 | 11:20
-
Професорка от Александровска болница обяви безсрочна гладна стачка
За това съобщиха от Синдикат "Защита"
27.06 | 11:00
-
Откриват Празника на черешата в Кюстендил
Програмата включва кулинарно шоу с дегустации и демонстрации, а вечерите ще завършват с...
27.06 | 10:40
-
Ново силно земетресение във Венецуела
Двата труса от 7,2 и 7,5 по Рихтер преди дни отне живота на близо хиляда души, а над 3300 бяха...
27.06 | 10:20
Най-четени
-
Ето какво време ни очаква до 2 юли, според НИМХ
Днес ще е слънчево и горещо с максимални температури между 31° и 36°, в София - около 31°
27.06 | 09:00
-
При акция на МВР: Арестувани са началникът на ВиК - Несебър и заместникът му
Двамата държавни служители са били задържани с белязани пари
27.06 | 09:45