Работна група спасява „Топлофикация София“ 27.06 | 20:01
Експерти и финансисти ще анализират състоянието на дружеството
Работна група ще анализира състоянието на "Топлофикация София" и ще очертае конкретни мерки за стабилизирането на дружеството. Това е предложил енергийният министър Драгомир Стойнев на среща със столичния кмет Йорданка Фандъкова.
В нея ще работят както представители на ведомството и на Столична община, така и експерти от Държавна комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР) и от топлофикационното дружество.
По думите на министъра нормативните промени в компанията не трябва да се правят на парче, а да се работи в синхрон.
Ще бъде създадена и втора работна група, която ще включва финансисти от заинтересованите институции. Целта е да се подобри финансовото състояние на дружеството.
Двете групи ще работят паралелно, като целта е мерките, които те ще набележат, да станат факт още преди началото на следващия отоплителен сезон.
Водещи
-
Борисов: ГЕРБ гради алтернативно правителство, за да имат избор хората
В сегашното правителство има хора, които са били министри и премиери, а те излизат все едно...
28.06 | 14:00
-
За първи път в България беше оперирано „пеперудено дете”
Операцията беше част от специализиран семинар, обмяна на опит и професионални дискусии, които...
28.06 | 13:20
-
Иво Сиромахов: ВСС и сюжетът "Стоян Мавродиев" са тестовете за правителството
"Ако сменят едни крадци с други крадци - дните на правителството са преброени", смята той
28.06 | 13:00
Най-четени
-
Полицията павана много хентанил на АМ “Тракия” до Пловдив
Ударът е реализиран на 26 юни
28.06 | 10:40
-
Александър Вучич обяви, че подава оставка до седмици
На фона на 36-градусова жега и година и половина масови студентски протести, сръбският...
28.06 | 10:00
-
Русия и Украйна си размениха нови въздушни удари
Дронове и артилерия убиха цивилни от двете страни на руско-украинската граница
28.06 | 10:20