Радев нахока Денков заради Шенген 20.09 | 09:00

"Окуражавам премиера Денков да направи визита в Австрия възможно по-скоро. Има начини. Да покани премиер Нехамер така, както аз го направих - отидохме заедно на границата", заяви президентът от Ню Йорк

От iNews.bg

Президентът Румен Радев отправи от Ню Йорк остра критика към кабинета "Денков-Габриел" за членството на България в Шенген. Той е в САЩ за Общото събрание на Организацията на обединените нации. 

Според него липсва активна политика, която да убеди Австрия и Нидерландия да премахнат ветото върху евентуалното членство.

"Окуражавам премиера Денков да направи визита в Австрия възможно по-скоро. Има начини. Да покани премиер Нехамер така, както аз го направих - отидохме заедно на границата, имаме редовен диалог и с президента. Така че да бъде чут нашият глас много повече и много по-силно. Това изисква системни усилия”, посочи държавният глава.

Радев подчерта, че кабинетът не води достатъчно активна политика да убеди Австрия и Нидерландия. Няма такава или поне аз не съм я видял, каза той. 

Водещи

Най-четени