Баба запали свещ за Богородица, а къщата ѝ изгоря 16.08 | 15:05
Жената запалила свещичка за празника в постройка до дома си и тръгнала да види манджата

Баба запали свещ за Богородица, а къщата ѝ изгоря в село Костиево. Изпепелени са 60 квадрата стопанска постройка и 80 кв. покрив в къщата на възрастната жена.
Баба Пенка запалила свещичка за празника в постройка в близост до къщата и тръгнала да види манджата, която готвела вкъщи. Така лумнал пожарът и за няколко минути изпелил паянтовата сграда. Огънят се прехвърлил към дома ѝ и срутил покрива.
Дограмата на съседен автосервиз също е изпотрошена. Веднага на мястото на огнения ад са пристигнали три пожарни със седем огнеборци. Баба Пенка е изпаднала в шок от злощастния инцидент и се е наложило трите и дъщери да я успокояват.
Жената работи селскостопански труд и живее сама.
Водещи
-
Голяма част от българите не се интересуват от разхищението на храна, сочат данните от проучване на Европейската комисия
От Българската хранителна банка отчитат тенденция на нарастване на количествата спасена храна,...
21.10 | 17:59
-
Прокурорите: Нападението над магистрат е брутален удар срещу държавността
В официална позиция, разпространена след инцидента, организацията заявява, че случаят е...
21.10 | 17:40
-
Таксите в системата на образованието вече и в евро
Съгласно приетия от Народното събрание Закон за професионалното образование и обучение за...
21.10 | 17:20
-
България застарява: 1.5 милиона души са вече над 65 години
В края на 2024 година хората на 65 и повече навършени години са 1 544 245, или 24% от...
21.10 | 16:45
Най-четени
-
Радев: Управляващите са в парализа и чакат санкциониран за корупция по "Магнитски" политик да ги уведоми дали ще ги има
"Държавата не е детска игра с колички"
21.10 | 13:30
-
Над 40 компании са заявили интерес за изграждането на Терминал 3 и модернизацията на Терминал 2 на летище „Васил Левски“
Това включва нови зони за пристигащи и заминаващи пътници, централизиран пункт за проверка...
21.10 | 15:30