Блъснатите от влак сестри били медицински сестри 28.08 | 18:41
Не е ясно дали става въпрос за двойно самоубийство

Блъснатите от влака София-Петрич жени са близначки - бивши медицински сестри. 64-годишните Анета и Антоанета Пържови бяха премазани от трена край Благоевград по-рано днес.
Все още не е ясно дали става въпрос за двойно самоубийство. Според една от версиите двете жени се хванали за ръце и се метнали под влака, на няколко метра след остър завой, където видимостта е малка.
Според пътници във влака обаче едната е легнала на линията, а другата я хванала за ръцете, като искала да я изтегли и да я спаси, съобщава в. "24 часа".
"Някой извика: "Жената е жива!" и влакът спря. Слязохме веднага с още едно момче и видяхме окървавена жена да прави крачки по линията. После падна", разказва потресен Илиян Кръстев от Симитли, който е един от първите слязъл да помага.
Заедно с Александър от Перник пренесли ранената до шосето и я качили в линейката. "Докато я носехме, тя викаше: "Оставете ме, не ме спасявайте! Искам да отида при сестра си", допълни младежът.
Оживялата е бивша медицинска сестра от отделението по ортопедия на благоевградската болница, сега е пенсионерка. Колегите ѝ изпаднали в шок, когато им я докарали. Починалата пък е била медицинска сестра в стоматологията. Двете живеели заедно и не били омъжени. Грижили се за болната си възрастна майка, която е на близо 90 г.
На мястото на инцидента веднага е пристигнала следствено - оперативна група, която часове наред е извършвала оглед и е разпитвала машиниста и пътниците във влака. Според някои двете са скочили хванати за ръце. "Мисля, че едната е искала да спаси другата, но пък когато разбра, че е починала, поиска да я оставим, да не помагаме", допълниха други от пътниците.
В участъка има завой и машинистът не могъл да избегне фаталния удар. "Дойде ни като гръм от ясно небе. Двете сестри за нас са невероятно културни и добри хора. Никога не сме чули да имат проблеми, нито финансови, нито битови, нито лични. Грижат се за майка си Лозена. Едната бе дълго време в Либия, дойде си преди 3-4 г.", разказаха техни съседи.
Предположенията, че може да са избрали ритуално самоубийство заради някаква секта, засега са само слухове. "Не сме чували да са замесени в секта. Бяха съвсем нормални, винаги поздравяват, държат се възпитано със съседите, интелигентни са. Не може да проумеем защо са се хвърлили под влака", допълниха комшии.
Водещи
-
Какво ще се случи с най-дългия национален флаг, направен от ученици в Русе?
От идея до реализация
06.03 | 16:30
-
ПП-ДБ: Росен Желязков „е бламиран“ от Бойко Борисов
Тя посочи, че предложението ще бъде изслушването да се състои следващата седмица в сряда, като...
06.03 | 16:15
-
Кирил Петков: Единствената институция, която не контролира Пеевски, е Европрокуратурата
Това, което ДПС казва, е, че Пеевски контролира това мнозинство. Единствената институция,...
06.03 | 15:59
Най-четени
-
Вече не може да плащаме глоби в брой към МВР и КАТ
МВР премахна касовите плащания в столичните управления
06.03 | 10:30
-
Грандиозен обрат с времето: Зимата се завръща ударно със сняг и студ
След преминаването на този фронт ще започне период на по-студено време, ще се изгради...
06.03 | 12:15
-
Премиерът Росен Желязков е провел разговор с президента на Украйна Володимир Зеленски
Желязков благодари на Зеленски за „ползотворния разговор за общата цел за постигане на...
06.03 | 09:45
-
Асен Василев: Старите схеми за крадене се връщат на стероиди
Василев отбеляза, че реформите по ПВУ могат да се изпълнят.
06.03 | 12:59