Бургас вече има граждански инициативен комитет 21.02 | 19:27
Гражданите отново се събраха на протест

Граждански инициативен комитет, който да подготви конкретните искания на протестиращите, беше сформиран в Бургас, съобщава агенция "Фокус”.
Протестиращите се събраха отново пред сградата на енергоразпределителното дружество, като за момента събитието преминава спокойно. Има засилено полицейско присъствие в района на главната улица.
За разлика от предишните дни се чука и викове на одобрение, както и ръкопляскане.
Девет души бяха избрани, за да се включат в граждански инициативен комитет. Те ще изготвят протестна декларация с исканията на гражданите. Този документ ще бъде изпратен на президента преди свикването на обществен съвет пред съставянето на служебно правителство.
Организационните функции на протестите в крайморския град се поемат от девет души. Представителите на комитета са категорични, че подкрепят исканията за свикването на Велико народно събрание, за промяна на Конституцията и законите и за намаляване броя на народните представители. Гражданите настояват за мажоритарни избори и гражданско участие във всички държавни институции.
Бургазлиите искат да участват и в събранията на общината и да поставят въпроси, които да бъдат разисквани.
Водещи
-
Силна буря с градушка в Илинойс отнесе покрива на сграда с бг семейства
Стихията нанесе сериозни щети в предградието Маунт Проспект, където се намират българският...
17.08 | 10:40
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
Най-четени
-
Радев: Срещата Тръмп-Путин възстанови надеждата за мир
"За да прикрие своята безпомощност в овладяването на инфлацията, на кризите, на конфузията...
17.08 | 09:00
-
Слънчева неделя, между 30° и 35° градуса
В северозападните и югоизточните райони ще превали и прегърми
17.08 | 09:15