Бърз влак блъсна двама работници, единият загина на място 07.06 | 18:40
Трагедията се е разиграла между гарите Телиш и Горни Дъбник

Бърз влак прегази двама работници между гарите Телиш и Горни Дъбник. Това потвърди за БНР заместник-председателят на Националния борд за разследване на произшествията в железопътния транспорт към Министерски съвет инж. Бойчо Скробански.
От МВР - Плевен съобщиха, че сигналът за инцидента е подаден в 22:09 часа снощи.
Машинистът е съобщил, че е блъснал двама мъже. Единият от тях на 56 години е загинал на място, а другият на 51 е в тежко състояние, настанен в болница.
Скоростта в това междугарие е 110 км/ч, уточни в интервю за БНР инж. Скробански.
"Връхлита бързият влак с тази скорост. Спирачният път е около 700-800 метра. Въздушната струя между двете возила повлича главния инженер - адекватен, жив, на лечение на болницата в Плевен."
Не е проблем поддръжката на железния път да се извършва и нощем, но при определени правила, които са написани ясно, подчерта Скробански.
Според него е учудващо, че хора с много голям опит и стаж зад гърба си, стават жертви.
Бързият влак се е движел по разписание, уточни експертът. По думите му, локомотивният машинист в последния момент е видял човек на железния път и при тази скорост не е имал много ходове.
"Оказа се, че във влака е имало един-единствен пътник."
Трябва да се установят обстоятелствата и причините, довели до този неприятен изход, посочи Бойчо Скробански.
Случаят в Лом е чист вандализъм, коментира експертът във връзка със зачестилите жп инциденти.
Държавата трябва да се обърне към железницата с доста по-сериозни отговорности и визия занапред, смята експертът.
Снимката е илюстративна
Водещи
-
Публикуваха третото класиране за прием в 8-и клас
Свободните места за следващото класиране ще бъдат обявени на 1 август, а заявленията за...
30.07 | 16:15
-
Раева отговори на руска треньорка, която обиди българските гимнастички
Не искам да развявам кирливи ризи, коментира президентът на БФХГ
30.07 | 16:00
-
Окончателно: поправките в Закона за еврото са приети
народните представители съкратиха срока за засилен контрол върху цените на 12 месеца - от 8...
30.07 | 15:30
-
Таро хороскоп за всички зодии през август
30.07 | 15:50
Най-четени
-
Десислава Иванчева и нейната заместничка Биляна Петрова дадоха първо интервю след освобождаването си от затвора
Заплахи и притискания
30.07 | 10:59
-
Тази седмица влизат в сила ключови промени за движението по пътищата и за наказателната отговорност на шофьорите
Критики към новите мерки
30.07 | 09:59
-
Костадин Костадинов във връзка с пожарите: Нямаме никакъв прогрес
Той обвини българската държава в съзнателен саботаж на борбата с пожарите. "Постоянно в нашата...
30.07 | 10:45
-
Учителският синдикат подкрепя забраната на телефоните в клас
Синдикат "Образование" иска оценка по дисциплина в училищата
30.07 | 10:30