Варненец се удави на неохраняем плаж край Варна 17.06 | 17:33
Той е бил заедно със съпругата си, като са се пекли на камъните

44-годишен варненец се е удавил на неохраняем плаж в к.к. "Св.Св. Константин и Елена”. Това каза д-р Иван Иванов, управител на ДКЦ 1 "Св. Климентина” и на медицинските екипи, които обслужват плажовете в общината.
В неохраняема зона до камъните на буната - отстрани на Военнопочивния дом, в 14.15 часа се удавил 44-годишен мъж с инициали Е.П. от Варна. Той е бил заедно със съпругата си, като са се пекли на камъните в близост до топлата вода.
Д-р Иван Иванов посочи, че по всяка вероятност мъжът е имал сърдечни проблеми. 44-годишният варненец решил да се поохлади във водата и влязъл в морето. След известно време съпругата му вижда тялото на около 15 метра от брега. Тя обаче решила, че мъжът й вади миди.
След известно време тя влязла във водата, където видяла, че той се е удавил. Извикани са били спасителите от съседния плаж, както и екип на ДКЦ 1. Медицинският екип прилагат пълна реанимация, но не са могли да го върнат към живота. В същото време идват и екипи на Бърза помощ, които констатират смъртта.
Д-р Иван Иванов каза, че това е третият за тази година удавник и уточни, че всички смъртни случаи са регистрирани в неохраняеми зони.
Освен този случай вчера е бил регистриран също тежък случай, който, за щастие, се е разминал без загинали. Вчера след работно време на южния плаж във Варна на червен флаг са се давили 2 момчета от Варна - К.Т.К. на 12 години и М.И на 13 години. Децата са били на плажа без родители или придружители.
След като виждат, че децата се давят, спасители веднага са ги извадили от водата. Извикани са били медицински екипи, които са задържали децата под наблюдение повече от час. Когато са били вън от опасност, са били закарани по домовете.
Водещи
-
Изравнителните сметки за парно могат да бъдат обжалвани до 31 август
Това посочи Кремен Георгиев - председател на Асоциацията на топлофикационните дружества
22.08 | 13:00
-
Започва кинофестът "Любовта е лудост" във Варна
Той ще се проведе в периода 22.08 - 31.08.2025 г.
22.08 | 12:32
-
82-годишен влачи куче с кола в Лесидрен
Той е задържан, четириногото бере душа в клиника
22.08 | 12:15
Най-четени
-
Още м.г. въжето на парашута, който се скъса, е било разнищено?
При инцидента с парасейлинг загина 8-годишно момченце, падайки от височина 40-50 м в морето
22.08 | 10:00
-
Идва захлаждане, на места - дъждове и бури с градушки
На морето - до 30 градуса, но морето продължава да е бурно
22.08 | 09:00