Военен застреля с въздушна пушка 23-годишен мъж в Каравелово 17.07 | 14:00
Предстои да бъдат назначени експертизи

Военнослужещ от Карлово е прострелял фатално 23-годишен мъж, съобщиха от прокуратурата. Убийството е станало в карловското село Каравелово по време на празник за раждане на детето на военния в двор на къща.
Сигналът за стрелбата е подаден към спешния телефон 112 около 2 часа тази нощ, а на мястото веднага са пристигнали екипи на полицията и спешна помощ. Според първоначално събраните доказателства по време на празненството 30-годишният военнослужещ е показвал на присъстващите личната си въздушна пушка и произвел изстрел с нея.
Сачмата попаднала в гърдите на жертвата. Младият мъж починал няколко минути по-късно. Военният е бил тестван за употреба на алкохол, като уредът е отчел 1,7 промила. Той е задържан за 24 часа по Закона за военната полиция. Случаят се наблюдава от Окръжната военна прокуратура в Пловдив. Извършват се огледи на място, разпитват се свидетели.
Предстои да бъдат назначени експертизи, иззети са веществени доказателства и др. Според първоначалните данни въздушната пушка е била законно регистрирана, но за това ще бъде извършена проверка и ще се изискат съответните документи. Срещу военния ще бъде повдигнато обвинение за убийство с въздушна пушка.
Водещи
-
ЕС готви нови разпоредби за бракуването на коли
С тях ще се сложи край на подхода технически ефективен автомобил да бъде бракуван само поради...
25.07 | 20:46
-
Няма подкрепа от ЕС за държавите от Черноморския регион въпреки последиците от военните действия
Това се казва в Резолюция на Икономическия и социален съвет в България
25.07 | 20:30
-
Властите в Сърбия запечатаха ресторанта на Емир Кустурица
Заведението се намира в eтноселото Дървенград
25.07 | 20:15
-
Любомир Дацов с коментар: До какво би довело замразяване на цените
Единият подход е на „меки мерки”, другият – на „твърди”
25.07 | 20:00
Най-четени
-
Награждават граничаря, прострелял марокански мигрант край Звездец
Граничният полицай стрелял по мароканеца, когато го доближил на ръка разстояние, уточни шефът...
25.07 | 13:30
-
Навършва се една година от взривовете в Елин Пелин
А година по-късно – важни въпроси все още са без отговор.
25.07 | 10:45
-
Дрането продължава: Сурвакат ни с нова такса за вода
Проектозаконът вече е приет от Министерски съвет, предстои да го гласуват в парламента
25.07 | 16:30