Гърмежите от склада за пиротехника край Елин Пелин продължават 27.07 | 10:20
Интензитетът им е увеличен в сравнение с предишните дни

До гара Елин Пелин тази сутрин се чуват изолирани гърмежи, повече от денонощие след пожара в складовете за фойерверки, предаде БНР.
Гърмежите са от пиротехника, но интензитетът им е увеличен в сравнение с предишните дни.
Кметът на община Елин Пелин Ивайло Симеонов сподели:
"Това създава смут в хората. Никой не го очаква и никой не го иска. Елин Пелин и гара Елин Пелин са двете места, в които няма газ, но ток има. Част от хората се върнаха, но за жалост под стрес. Тези гърмежи в последните няколко часа са от фойерверките. Целият склад е на палета и тези палета са на редове. При всеки полъх на вятъра сигурно се разпалва нещо и започват нови редове да гърмят".
Обявеното бедствено положение в град Елин Пелин и селата Нови Хан и гара Елин Пелин ще остане в сила до влизането на пожарникарите, което ще стане 24 часа след последния взрив.
В петък, бригаден генерал Станимир Йорданов каза, че към момента не е целесъобразно да се гаси на пожарът край Елин Пелин с вертолети с вода от въздуха заради веществата, които, в контакт с водата, могат да причинят неприятни последствия. Когато се наложи, вертолетите са готови пак да гасят от въздуха. Вчера военните обливаха района около останалия незасегнат склад, за да може той да остане изолиран от огъня и от последващи проблеми.
Разследващите ще работят по всички версии. Сред тях - и тези за човешка грешка или технически проблем. Ако ситуацията позволи, днес се очаква в района на пожара да се извърши и оглед със специализирана техника на военните. Такива опити бяха правени в предните дни, но заради обстановката те не успяха да стигнат до местата, които трябва да бъдат проверени.
Пътят между град Елин Пелин и село Гара Елин Пелин ще остане затворен и през днешния ден. Има обходни маршрути през село Лесново.
Водещи
-
Пламен Донев: Държавата прибира 50% от изработеното от нас и това е прекалено
Експертът включи в сметката личния ни данък, осигуровките, ДДС потреблението, акциза и...
29.09 | 21:00
-
Катастрофа с френски военен камион в Прохода на Републиката, двама военни са пострадали
Движението по път II-55 е ограничено в едната лента
29.09 | 20:30
-
"Господари на ефира" се завръща на малкия екран?
29.09 | 20:15
Най-четени
-
Зафиров: Държавата е в състояние да реши водната криза и да се противопостави на спекулантите
Това заяви вицепремиерът и председател на Националния съвет на БСП Атанас Зафиров във Варна на...
29.09 | 10:15
-
Борисов: Националите по волейбол са истинските обединители на нацията
С тази победа „Скуадра адзура“ защити световната си титла от 2022 г. и завоюва общо пето злато...
29.09 | 09:59
-
Лошото време блокира туристи по островите в Гърция
Полицията е помогнала на 12 души, които са били блокирани на пътя Закинтос – Аликес, който е...
29.09 | 14:29