Жители на Кръстевич готвят протест заради режим на водата 24.07 | 14:14
Над 180 души са се подписали под искане за промяна на водния режим в селото и поправката на водоснабдяването

В Пловдивското село Кръстевич недоволстват от режима на водата, като местните твърдят, че в някои къщи вода няма в рамките на няколко дни, а не само в указания режим. Жителите на селото ще организират протест на 31 юли с искане да имат адекватно водоснабдяване, предаде БНР.
Над 180 души са се подписали под искане за промяна на водния режим в селото и поправката на водоснабдяването. Ако техните искания не бъдат изпълнени местните твърдят, че ще блокират републиканския път, който минава през селото.
"Имаме вода по един два часа на ден, а в някои къщи не е достигала и в рамките на 4-5 дни. Внесли сме искане за протест, събрали сме подписка, ако не станат нещата така - ще блокираме и пътя, ще откажем и да плащаме сметки за вода "
Местните твърдят, че има водоизточник, който преди е бил с негодна вода, но последните изследвания показват, че водата вече става за пиене. Въпреки това източникът не се използва за водоснабдяване.
Инженер Антон Гълъбов, главен инженер на ВиК Пловдив, сподели, че посоченият от местните източник е извън регулация и не може да се използва от ВиК, тъй като не е собственост на общината.
Инж. Гълъбов сподели, че "ВиК е осигурила водоноски, като се надяваме да решим проблема в рамките на един-два месеца, за да не се стига до подобен сценарий и през следващата година”
"Вкарването в регулация на нов водоизточник е изключително тромав и продължителен процес, кйото не става за ден два. Освен това този процес трябва да се инициира от общината в селото”" каза още той.
Водещи
-
Всяка година държавата предоставя еднократна помощ от 300 лв. за родители на ученици от 1. до 4. клас и на осмокласниците
Сумата се разделя на две - за двата срока.
01.09 | 17:40
-
Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров се прибра изненадващо в Хасково
Той се завърна в родния си град и зарадва малките тенис таланти.
01.09 | 17:20
-
Лекарите не препоръчват транспортиране на пострадалите в катастрофата край Монтана
При необходимост и в случай че състоянието на пациентите позволява те да бъдат транспортирани...
01.09 | 16:59
-
Ще настъпят промени в съдържанието на учебниците, които се използват в училищата
За някои класове се очаква това да се случи още през следващата учебна година.
01.09 | 16:45
Най-четени
-
Венета Райкова е новият автор и водещ на обичаното токшоу „Преди обед“
Със своята харизма, богат журналистически опит и признат литературен талант
01.09 | 10:45
-
Филип Буков явно не може дълго без гадже
Колкото и актьорът да обяснява, че ще си даде почивка от сериозни връзки, това хич не е така.
01.09 | 11:59
-
Военнослужещи от сухопътните войски и хеликоптер „Кугър” се включиха в битката с пожара в Рила
По думите му достигането до огъня е много трудно, тъй като пламъците са на много голяма...
01.09 | 10:30
-
Голям пожар в Белослав, горят къщи
Огънят е предизвикан от горене на кабели за извличане на цветен метал.
01.09 | 16:15