Започва делото за катастрофата на АМ "Тракия" 19.09 | 08:40
На 15 юни миналата година автобусът, пътуващ от София за Бургас, се преобърна и се запали
Днес започва делото за катастрофата на автомагистрала "Тракия", при която загинаха 9 души, а десетки бяха ранени, съобщава bTV.
На 15 юни миналата година през нощта на 126-ия километър от магистралата автобусът, пътуващ от София за Бургас се преобърна и се запали. В автобуса имаше 31 пътници.
Прокуратурата е повдигнала обвинения срещу трима души. Собственикът на фирмата-превозвач "Ентуртранс" и ръководителят на транспортния отдел са обвинени за немарливо изпълнение на зaдълженията си, а шофьорът - за нарушаване на Закона за движение по пътищата.До момента като обвиняеми са привлечени шофьорът на автобуса Светослав Димитров и собственикът на "Ентуртранс" Ениз Ченгел. 43-годишният шофьор бе арестуван, но по-късно бе пуснат под парична гаранция от 1000 лева.
Спасителят от автомагистрала "Тракия" Стефан Стойчев пък обявен за "Мъж на годината". По-късно той започна работа като шофьор в Община Стара Загора.
Стефан е останал без работа, след като е бил съкратен от гръцката фирма, в която е работел като комбайнер. 29-годишният Стефан от Чирпан през миналото лято помогна на много хора да се измъкнат от катастрофиралия автобус на магистралата близо до Пловдив.
Водещи
-
Любослав Костов: 5% увеличение на заплатите не стига до никъде
Цената на липсата на бюджет
16.01 | 17:59
-
Венера преминава във Водолей, където ще остане до 10 февруари
От прагматичния и амбициозен Козирог, където Венера е търсила стабилност и статус, сега тя...
16.01 | 17:40
-
Магнитни бури през уикенда. А след това и на тези дати
Причината за явлението са потоци заредени частици от слънчевия вятър след изригвания през...
16.01 | 17:20
Най-четени
-
10-годишният Симеон спечели приза "Читател на годината", балансирайки между традиционните романи и интерактивните технологии
Внос на навици от Англия
16.01 | 11:15
-
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов продължава със срещите из страната с представители на ГЕРБ
Днес Борисов е на среща с кметове и членове на партията във Велико Търново, където е и...
16.01 | 15:45
-
Загиналите жени при пожара в ж.к. „Свобода“ в София са се задушили, тъй като са се евакуирали сами
По думите му проблемът не е бил в електрическата мрежа на блока, а в зарядно устройство,...
16.01 | 13:30
-
Пожар в столичния квартал „Свобода“ взе три жертви
Огънят е избухнал към 3:00 ч. в петък сутринта
16.01 | 11:01