И къщите в Синеморец са наводнени 05.09 | 13:41
Р. Велека е преляла

Почти всички къщи в Синеморец са наводнени, а пътят към и от селото е напълно непроходим заради водата, която е потопила нисък участък преди моста над р. Велека. Това съобщи за Флагман кметът на Синеморец Костадин Диков, който към момента е на терен и помага на хората.
"Реката се излива на пътя. Пътят между Ахтопол и Синеморец е затворен. Имаме десетки аварии, скъсани жици. Уличното осветление няма да работи тази вечер. Паднали са стотици клони”, каза Диков.
Той уточни, че няма бедстващи хора и ситуацията е сравнително спокойна въпреки наводненията. Но хората са уплашени и се притесняват. "Имаме много туристи, които са на практика заклещени – искат да си тръгват, но не могат, защото всички пътища са затворени”, допълни кметът на Синеморец.
В курорта вали от снощи около 22 ч. и не е спирало. Към момента прогнозите на синоптиците показват, че има малка вероятност валежите да прекъснат, поне за малко.
Снимката е илюстративна
Водещи
-
Инвеститори от САЩ преговарят с българските власти за разширяване на ПГХ "Чирен"
Ройтерс се позовава на информация от "петима души, запознати с проблема", без да ги назовава...
05.08 | 21:00
-
„Каменен” хороскоп: Изумрудът носи любов, хармонията и изобилие
Витеза кого е подходящ и с кои други камъни може да се съчетаае
05.08 | 20:45
-
Почина бившият румънски президент Йон Илиеску
05.08 | 20:15
Най-четени
-
Над Западна България и днес ще вали, утре също ще бъде дъждовно
След 2 часа лятото леко ще започне да се връща в София. Следобед отново обаче ще завали.
05.08 | 10:45
-
Даниел Вълчев - кандидат президент на ГЕРБ?
05.08 | 16:16
-
6000 лева излезе пoчивкатa нa семейство за една седмица на море
Πo дyмитe нa Cпacoв, cлyчaйнo или нe, cĸoĸът нa цeнитe в xoтeлитe y нac (пoчти) cъвпaднa c...
05.08 | 12:15