Има риск за живота на брутално насиления с компресор работник 22.06 | 17:30
Това заяи хирургът доц. Добромир Сотиров, оперирал 31-годишния мъж

Все още има голям риск от животозастрашаваща инфекция при пациента, опериран по спешност в Ямболската болница след брутална гавра с него в местен завод, съобщава "24 часа".
Пред репортер на изданието хирургът доц. Добромир Сотиров, оперирал 31-годишния работник, каза, че пациентът ще остане в отделението по реанимация за наблюдение, тъй като вследствие на инцидента има риск от развитие на инфекция. Към момента състоянието му е стабилизирано.
"Пациентът постъпи в болницата сутринта на 20 юни с разкъсвания в областта на ректума, причинени от компресор със сгъстен въздух, и с перитонит. В рамките на 2-3 часа от постъпването си беше опериран. Направихме каквото трябва, но дали ще се възстанови напълно или ще има трайни увреждания е рано да се каже. Зависи как ще се справи организмът му, но става дума за пневматична баротравма. От значение е какво количество газ е вкарано, дебита, за колко време", коментира доц. Сотиров.
От районната прокуратура в Ямбол обясниха, че все още чакат материалите по делото, които били в полицията. Едва след като се запознаем с тях ще мога да ви отговоря на въпросите, каза районният прокурор на Ямбол Мина Грънчарова. "24 часа" попита дали извършителят е задържан, повдигнато ли му е обвинение и ще иска ли държавното обвинение най-тежката мярка за неотклонение.
Прокуратурата в Ямбол обеща официално изявление по-късно днес.
31-годишният работник пострада по време на нощна смяна в частен завод в града. По първоначални данни между него и друг работник - и двамата от ромски произход, избухнал скандал. Пострадалият е бил атакуван с пистолет от компресор със сгъстен въздух, който му бил пъхнат в ануса.
"Това е жестока гавра, да го надуят като агне, чак му е скъсан анцугът. Вулгарно и брутално е", коментира братът на пострадалия пред една от националните телевизии по-рано днес.
Водещи
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Кристалина Георгиева: Световната икономика е изправена пред сериозно изпитание 3
Според директора на МВФ, това поставя държавите в изключително трудна ситуация и прави спешно...
25.04 | 16:45
-
Във вторник е първото заседание по делото срещу съпредседателя на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков
Петков е с повдигнато обвинение от 10 януари
25.04 | 16:30
-
Манол Генов издаде заповеди за обявяване на две нови защитени територии
С променените режими се забранява провеждане на сечи, с изключение на отгледни, санитарни,...
25.04 | 16:15
Най-четени
-
Доверието в кабинета пада?
Съдбата на този кабинет ще бъде решена от потенциални противоречия вътре в управляващата...
25.04 | 10:59
-
Министерство на културата отчете резултатите от първите 100 дни от управлението на Мариан Бачев
Министерството отчита, че са обявени 17 от общо над 30 необявени конкурса, като за някои от...
25.04 | 16:59
-
Радев: Няма 100 дни кабинет „Желязков”, а ново начало на модела „Борисов”
Според него има министри, които искат да работят, но нямат и няма да имат свободата да го...
25.04 | 12:34