Кризисният център в Димитровград, в който почина дете: Линейката дойде след 20 минути 08.04 | 14:10
През това време на социалния работник са давани указания по телефона как да окаже помощ на детето

Линейката, която е била извикана за детето, починало в Кризисния център в Димитровград е дошла след 20 минути. Причината - двата дежурни екипи са били на адреси.
Това каза управителят на Кризисния център за лица, пострадали от домашно насилие и трафик Марияна Йорданова.
През това време на социалния работник, който е бил в центъра, са давани указания по телефона какво да прави, за да помогне на детето.
Инцидентът става малко след 20 часа в неделя в стаята, където майката и детето са били настанени. Детето се е задавило по време на хранене.
В този момент в центъра е имало двама социални работници, тъй като в 20 часа те се сменят. След като чуват виковете на майката, те се обаждат на тел. 112.
Единият социален работник излиза отвън, за да чака линейката, а другият остава при майката и детето и оказва първа помощ, с наставления по телефона.
Пристигналите на място спешни медици от ЦСМП-Димитровград са констатирани смъртта на детето.
Майката е в шок. Другите потребители в центъра също. С тях започват работа психолози, изпратени от Агенцията зa закрила на детето.
Образувано е досъдебно производство за причиняване на смърт по непредпазливост. Назначена е съдебномедицинска експертиза за установяване причината за смъртта на детето.
Извършен е оглед на местопроизшествието и са били разпитани свидетели, съобщиха от прокуратурата.
Началникът на ЦСМП д-р Петя Радева каза за bTV, че е извършена вътрешна проверка. Проследено е къде са били линейките и данните са предадени на разследващите. Д-р Радева не вижда грешка в действията на спешните медици.
Водещи
-
Тръмп: Голям напредък по отношение на Русия
Президентът на САЩ засега не предоставя допълнителни подробности
17.08 | 18:00
-
СГП: Шофьорът, врязал се в автобус в София, дишал райски газ преди катастрофата
Адвокатът му съобщи, чеи ма фрактури на гръбначния стълб, на прешлените и на ръката
17.08 | 17:40
-
Пожар край аквапарка в Несебър
С огнената стихия се борят пожарни екипи от Несебър, Бургас и Поморие
17.08 | 17:20
-
Няколко евролидери ще присъстват на срещата Тръмп-Зеленски във Вашингтон утре
В разговорите ще се влючат Урсула фон дер Лайен, Фридрих Мерц, Еманюел Макрон и Александър...
17.08 | 17:00
Най-четени
-
Черно море бушува твърде дълго, вълните погълнаха вече 20 души
Август месец е опасен заради коварните подводни течения и високи вълни, които се превръщат в...
17.08 | 10:00
-
COVID-19 "надигна глава" и у нас
Три държави в Европа отбелязват повишение на случаите на чикунгуня след китайската епидемия
17.08 | 14:00
-
Жена осъди Община Лесичово, защото не се грижи за бездомните кучета
Трябва да ѝ бъдат изплатени 5 000 лв.
17.08 | 14:30