Луд пламна като факла в Търново 19.02 | 10:52

26-годишен психично болен мъж се самозапалил и издъхнал пред очите на полицаите

От Кремена Бедерева

26-годишен психично болен мъж, страдащ от параноидна шизофрения, се самозапали във Велико Търново, съобщиха от Областната дирекция на МВР.

Сигнал за случилото се е бил подаден снощи (18 февруари), около 21,20 ч. на тел. 112 от преминаващи по бул. "България” граждани. Те обяснили, че са забелязали млад мъж, който се е полял със запалителна течност и държал в ръката си запалка.

На мястото незабавно е бил изпратен полицейски екип, който загасил вече горящия мъж с преносими пожарогасители. На местопроизшествието са изпратени и екипи на Спешна помощ и Районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението”-Велико Търново.

Пострадалият заявил пред полицейските служители, че се е самозапалил, като изтъкнал лични мотиви, след което изпаднал в безсъзнание. По-късно е починал в Спешна помощ от получените изгаряния. След проведени действия по разследването е установена самоличността на мъжа.

Това е Т. М. от Велико Търново. При разговор с близките му е установено, че същият до края на 2012 г. е работел в радиозавода в града, но е напуснал работното си място по собствено желание.

Изпаднал е в депресия и е настаняван за лечение в психиатрични клиники в страната. Трупът е откаран за аутопсия.

В полицейското управление във Велико Търново е образувано досъдебно производство за склоняване към самоубийство.

Водещи

Най-четени