Мостът в Царево е отворен 11.01 | 17:44
Мостът към царевския кв. Василико вече е отворен за превозни средства. Това става непосредствено след като опасността от заледяване заради студеното време премина

Мостът към царевския кв. Василико вече е отворен за превозни средства. Това става непосредствено след като опасността от заледяване заради студеното време премина. С това водачите вече могат спокойно да се върнат към обичайния си маршрут.
Съоръжението бе превантивно затворено, защото преминаването по него при минусови температури се оказва опасно. Това се дължи както на възможността за образуване на лед, така и заради острия вираж на пътя, както и липсата на постоянни обезопасителни съоръжения.
В края на ноември мостът бе компрометиран заради наводненията и обилните валежи, ударили региона през септември. Незабавно бяха предприети действия по неговия ремонт, като всички неизправности са отстранени. Участъкът превантивно е обработен против заледяване. Въпреки това от Община Царево призовават преминаването по съоръжението да се извършва с повишено внимание.
Водещи
-
Климатолог: Няма да срутят незаконните строежи! Зад тях се крият алчност и много пари
Искали да правят държава с голямо Д, но ние сме с малко, смята Симеон Матев
08.10 | 21:00
-
Ексдепутат катастрофира тежко на АМ "Тракия"
Димитър Найденов от "Демократична България" оцеля по чудо
08.10 | 20:30
-
Вижте всички решения на Министерския съвет от днес
Правителството осигури по 3000 лв. допълнителна помощ на семействата, пострадали от...
08.10 | 20:15
Най-четени
-
"Да работим като германците": От ПП-ДБ внесоха законопроект за отпадане на почивните понеделници
Това заяви депутатът Йордан Иванов
08.10 | 16:45
-
ППС: Не тръгвайте към планините! 2
Планинските спасители отново напомнят на туристите да следят актуалната прогноза за времето,...
08.10 | 11:30
-
Две условия за пускане на парното в София
08.10 | 18:15
-
Белобрадова: Мафията изнудва София! Не трябва да се даваме!
Вчера тя натовари чували с отпадъци в личния си автомобил, за да ги извози до място, където...
08.10 | 14:20