На косъм от челен сблъсък се разминаха два влака 20.10 | 20:15
Това съобщиха от БДЖ

Локомотивен персонал беше наказан за неспазване на правилата за движение на влаковете, съобщиха от пресцентъра на "Български държавни железници – БДЖ".
На 19 октомври т.г. локомотивният персонал на пътнически влак 8601, с направление София - Бургас е допуснал нарушение на установените правила за движение на влаковете, като е създал опасност от инцидент. При влизане на композицията на втори коловоз в гара Караджалово, локомотивният машинист не е спрял пред затворения изходен сигнал, подминал го е, в резултат на което е срязана стрелка. В същото време от срещуположната страна на трети коловоз преминава пътнически влак 10 260, като двата влака се разминават на минимално разстояние един от друг, уточняват от железниците.
При създалата се ситуация няма пострадали пътници и нанесени щети на подвижния железопътен състав. Закъснели са шест влака с общо закъснение от 357 минути.
На машиниста и помощник-машиниста са наложени дисциплинарни наказания за нарушението. Същите са отстранени от извършване на дейност по управление на подвижен железопътен състав.
Водещи
-
Протестиращите в защита на лева в София: Той не е просто парична единица
Лидерът на партия "Възраждане", Костадин Костадинов каза, че в момента в България се провежда...
31.05 | 16:40
-
Учен: ИИ може да приключи нашия свят, той е оръжие за масово унищожение
ИИ може да произведе по-мощен ИИ, смята професорът по история в Еврейския университет в...
31.05 | 16:20
-
Отбелязваме Световния ден без тютюнопушене
Всяко четвърто българче е пристрастено към вейповете, сочи проучване
31.05 | 16:00
-
Зеленски покани Желязков на среща на върха за Украйна и сигурността в региона
Двамата са провели телефонен разговор
31.05 | 15:30
Най-четени
-
Бойко Борисов: Цените ще бъдат и в евро, и в лева
Всеки, опитал да спекулира - ще бъде санкциониран, предупреди лидерът на ГЕРБ
31.05 | 13:00
-
Започва да се затопля, но пак ще вали
Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°, в София – около 20°
31.05 | 09:00
-
Рядка екзотична змия откриха в центъра на Варна
Влечугото е уловено и предадено в спасителния център на варненския зоопарк
31.05 | 13:40