Осъдиха педофил на 15 години затвор 11.01 | 21:30
Изнасилил 6-годишно момченце във Варна
36-годишният Борис от Варна получи присъда от 15 г. затвор за изнасилване на 6-годишно момче.
Престъплението е извършено в условията на опасен рецидив. На 3 септември 2022 г. осъденият първо блудствал с детето, а след това го изнасилил. Окръжен съд – Варна присъди наказание 15 години "лишаване от свобода" при строг режим на изтърпяване.
На 3 септември 2022 година, малко след 19 ч., в ж.к. "Вл. Варненчик" във Варна баща ремонтирал автомобила си пред блока, а в близост малкият му син карал тротинетка. Борис П. наблюдавал детето. Когато то излязло от полезрението на своя родител го завел в храстите наблизо и извършил престъпленията спрямо момчето.
Когато то се върнало при баща си, той забелязал, че на разстояние от детето му стои Борис П. Детето веднага разказало за случилото се. Родителят подал сигнал на телефон 112, а извършителят бил задържан на място от екип на полицията.
Мъжът беше признат за виновен и за това, че на същата дата извършил полово сношение с детето, като за това престъпление присъдата му е 6 години затвор. От двете наказания 36-годишният мъж ще търпи по-тежкото, а именно 15 години "лишаване от свобода".
По време на съдебното следствие, подсъдимият не се призна за виновен, съобщават от пресцентъра на съда. Защитникът му пледирал пред съдебния състав, че Борис П. страда от психическо заболяване и не следва да носи наказателна отговорност.
Заключенията обаче на двете назначени съдебно-психиатрични експертизи, обаче са категорични, че подсъдимият е бил в състояние да разбира свойството и значението на извършеното и да ръководи постъпките си.
В хода на съдебното следствие са били изслушани и вещите лица, изготвили ДНК и съдебно-медицинските експертизи. Събрани били достатъчно доказателства, уличаващи 36-годишният Борис в извършването на престъпленията.
Мъжът е бил съден и преди за няколко сексуални посегателства.
Водещи
-
Проф. Даниел Вълчев предупреди: Вървим към всевластие на парламента
Колкото повече агонизира държавата, толкова по-голяма вълна ще се вдигне, смята той
08.11 | 18:00
-
Не чакайте сериозни студове до средата на месеца
Това прогнозира климатологът Симеон Матев
08.11 | 17:00
-
Избраха Николай Денков за зам.-председател на "Продължаваме Промяната"
Днес се проведе Национален съвет на партията
08.11 | 16:40
Най-четени
-
Архангеловден е: Ето какво се прави, а какво е забранено
Вижте и кой празнува Имен ден днес
08.11 | 09:00
-
Промени в движението днес заради вечното дерби
Мачът започва в 15 ч. на националния стадион "Васил Левски", очакват се 30 000 зрители
08.11 | 11:40
-
Кристалина Георгиева: С въвеждането на еврото България ще стане по-привлекателна за инвеститорите
По думите ѝ предложеният бюджет защитава фискалната стабилност
08.11 | 13:00