Отказаха се да застрояват част от Пристанище Варна 27.03 | 19:12
Протестиращите посрещнаха новината с бурни аплодисменти

Застрояването на част от Пристанище Варна - Изток се прекратява, заяви изпълнителният директор на порта капитан Данаил Папазов, цитиран от агенция "Фокус”.
Пред протестиращите той обяви, че на мястото няма да се изграждат увеселителни съоръжения.
На 26 март Папазов се срещнал със служебния министър на транспорта Кристиан Кръстев. Двамата са взели решение за момента да не се позволява строителство в спорния район.
По думите на изпълнителния директор свиването на площта на пристанището може да се случи, едва след като се открие ново място, за да се разшири настоящото пристанище или да се изгради ново.
Преди да стане ясно крайното решение, протестиращите връчиха на областния управител на Варна Коста Базитов своята протестна декларация. От своя страна, той увери работниците на пристанището, че няма никаква заплаха за работните им места, а пристанището ще продължи да изпълнява своите функции.
Събралите се посрещнаха новината с бурни аплодисменти, а представителите на синдикалните организации на пристанищните работници и докерите също заявиха, че са доволни от решението.
Въпреки новините, имаше шествие от 150 души, които премина от главния вход на пристанището, до сградата на Областната администрация и завърши пред сградата на община Варна. За финал протестиращите поставиха по един камък върху грамадата, издигната в памет на самозапалилия се Пламен Горанов.
Водещи
-
Софийският районен съд осъди Васил Михайлов, син на пернишкия прокурор Бисер Михайлов
Прокуратурата настояваше за по-тежко наказание от 11 години и 11 месеца лишаване от свобода и...
11.04 | 17:40
-
Столично училище жертва входа си заради хазартна зала
Драматичният случай се е разиграл през 2019-2020 г., когато училището получава нареждане от...
11.04 | 17:20
-
Протест в памет на Сияна ще блокира пътя край Телиш
Обходни маршрути и организация на движението
11.04 | 16:59
-
ГДПБЗН с нова техника и важни препоръки за Великден
Увеличение на засегнатите от пожари площи
11.04 | 16:45
Най-четени
-
Шефът на АПИ към бащата на Сияна: Апелирам да даде конкретни имена на заплашвани служители
"Никой никога не е заплашвал или спирал служители на Агенция „Пътна инфраструктура“ да...
11.04 | 14:45
-
Кирил Петков: Пеевски е звънял като луд на всякакви министри
Неговото изявление е продължение на думите на Андрей Цеков от вчерашния ден, който твърди, че...
11.04 | 11:33
-
Брокер с прогноза за цената на имотите при влизането ни в еврозоната
Първият фактор - високото търсене повишава цената. Освен това има и ниско предлагане.
11.04 | 14:30
-
Петков:Андрей Цеков е получил закана, че ако продължава да се споменава Иван Мирински ще има проблеми
Съпредседателят на ПП-ДБ Кирил Петков коментира актуални теми в НС.
11.04 | 10:45