ПСС спаси възрастен мъж в района на Рилския манастир 12.12 | 09:39
Той е бил в безпомощно състояние

Екип на благоевградския отряд на Планинска спасителна служба /ПСС/ се е отзовал на сигнал за изпаднал в трудна ситуация възрастен мъж, съобщиха от отряда.
Акцията е проведена в района на Рилския манастир вчера. От отряда посочват, че възрастен мъж се е отправил в петък сутринта към Рилския манастир от близък хотел.
На заледен участък на пътя, близо до мост, мъжът се е подхлъзнал и при падането е ударил главата си, при което е загубил съзнание. Когато дошъл в съзнание, той решил да се върне към хотела, но паднал отново в непозната местност, без сили да се изправи.
Възрастният мъж се е обадил за помощ, а на сигнала се е отзовал екип на ПСС-Благоевград, заедно с екипи на полицията и на пожарната служба.
След издирване в района, мъжът е намерен изтощен и мокър в силно пресечен терен. Прегледан е на място и е транспортиран с носилка и високопроходим автомобил до линейка на Центъра за спешна медицинска помощ, съобщават още от ПСС-Благоевград.
Водещи
-
Прокуратурата повдигна обвинение на 18-годишния младеж, блъснал петима в Слънчев бряг
Инцидентът се случи на 14 август около 14:00 часа на алея между хотелите "Олимп" и "Мелия" в...
15.08 | 18:00
-
През нощта облачността ще намалява и над по-голямата част от страната ще е предимно ясно
Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°.
15.08 | 17:40
-
Доналд Тръмп е на път за Аляска
„High Stakes!!!“ написа Тръмп в Truth Social, малко преди да напусне Белия дом.
15.08 | 17:20
-
Васил Терзиев подготвя доклад за закупуване на още 20 нови камери, след като тази нощ шофьор заби автомобила си в автобус
"Тежка катастрофа от тази сутрин отне човешки живот и рани хора. Искрени съболезнования за...
15.08 | 16:59
Най-четени
-
Средната месечна заплата в България продължава да расте
Къде са най-високите и най-ниските възнаграждения
15.08 | 10:45
-
Кой е шофьорът, влетял с кола в автобус
Загиналият е бил единственият пътник в автобуса - сирийски гражданин
15.08 | 11:30
-
Мартин Елвиса помага в търсенето на новия "Ерген" на България
Кастингът отдавна е отворен и вече има доста мераклии, които искат да влязат в ролята.
15.08 | 14:00
-
Мъж предизвика пожар в Монтанско
Обгорели дървени и тухлени кошари, 20 дка ниска тревна и храстова растителност.
15.08 | 13:15