Пожар във фабрика за дървесина в с. Дунавци 09.08 | 10:00
Огнеборци спасяват сградите

Пламъци обхванаха двора на фабриката за преработка на дървесина в село Дунавци, Старозагорско. Огънят е лумнал в складирани на открито отпадъци от производството. На място незабавно са изпратени два противопожарни екипа от Казанлък, които се борят със стихията.
В гасенето се е включила и тежка техника – фадрома, с която се разриват горящите отпадъци, за да може огънят да бъде потушен по-бързо и да се предотврати разпространението му. Основната задача на пожарникарите е да опазят производствените сгради и съоръжения на фабриката от пламъците.
Към момента няма данни за пострадали хора. Причините за възникването на пожара тепърва ще се изясняват.
Това е поредният инцидент на територията на предприятието, което има дълга история с огнените стихии. Местните жители с тревога си спомнят за няколко големи пожара през последните години:
- Декември 2023 г.: Голям пожар избухна в един от производствените цехове. Тогава огънят унищожи около 500 квадратни метра покривна конструкция, два мотокара и дървообработваща машина.
- Декември 2021 г.: Отново през декември, само две години по-рано, огнена стихия унищожи складова база във фабриката. Тогава се наложи в гасенето да се включат екипи от Казанлък и Стара Загора, а част от металната покривна конструкция на склада се срути.
Зачестилите инциденти в предприятието предизвикват сериозно безпокойство сред работещите и жителите на селото.
Източник: БГНЕС
Водещи
-
Военна техника ще се придвижва по пътищата у нас
Автоколоните ще се ескортират от екипи на служба „Военна полиция“.
11.08 | 17:59
-
Регионалната здравна инспекция в Кърджали е регистрирала първия случай на СПИН за тази година
Потвърденият случай на СПИН не е установен по време на кампанията. Пациентът се е изследвал на...
11.08 | 17:40
-
България e сред осемте държави без законодателство за киберсигурност
Сериозни глоби при нарушения
11.08 | 17:20
-
51 пожара са възникнали днес, десет от тях са напълно загасени
Опасност за националния парк
11.08 | 16:59
Най-четени
-
Откриха мъртва сърна, завързана в чувал
Тялото на животното е намерено в имот в селото, завързано в чувал.
11.08 | 12:30
-
Преди срещата на върха: При какви условия е възможен мир в Украйна?
Украинският президент Володимир Зеленски не беше посочен като участник в разговорите за...
11.08 | 11:30
-
35-годишен мъж е нападнат в дома си в центъра на София
Нападението е било заснето от охранителни камери на сградата.
11.08 | 10:15
-
Експерти: Путин иска да се срещне само с Тръмп. Той ще се опита да го баламосва, да говори не толкова за Украйна
Ключова роля на Европа
11.08 | 11:00