Пребиха ученик във Враца 04.10 | 18:24
Директорката се опитала да прикрие злодеянието и е наказана

Директор и персонал бяха наказани след жесток побой на ученик в училище. Инцидентът е станал преди дни в Професионалната гимназия по транспорт в община Борован, но за него полицията и образователният инспекторат са научили с ден закъснение, съобщава bTV.
Малко преди началото на часовете в борованската гимназия по транспорт влетял мъж и буквално нокаутирал 15-годишния Благовест. Причината - подразнил приятелката му, която е ученичка в същото училище.
Момчето разказва, че след удара припаднал. Когато се събудил, му разказали, че още няколко пъти нападателят го е ударил по главата и след като паднал, започнал да го рита.
В резултат деветокласникът е настанен във Врачанската болница с множество травми, комоцио и избит преден зъб.
Братът на пострадалия е изненадан, че ден по-късно директорката не e знаела за случая. Тя отрича, че се е опитала да скрие случая, за да запази авторитета на училището.
Ученици, педагози и чистачки са се опитали да предотвратят заснетия от видеокамерата във фоайето жесток побой, но не и охраната, на която неясно защо е разпоредено да идва на работа за първия час, при положение че част от учениците се транспортират от селата още в 6.30 часа сутринта.
Директорката е обяснила, че охраната пристига толкова късно, защото има дежурен учител, който трябва да е на работа в 7.15 часа. В същия ден обаче дежурният учител имал важна лична работа и затова закъснял.
Бодигардът на училището вече е с променено работно време, а след проверката на Инспектората по образование стана ясно, че и той, освен директора и дежурния учител, ще бъде наказан.
За повече сигурност настояват близките на пострадалия Благовест, които се върнаха от Гърция, където работят, за да са близко до сина си. Междувременно във всички учебни заведения в областта започват проверки за ефективността на пропускателния режим.
Водещи
-
Каква програма предлага МОН на учениците през лятната ваканция
Кой контролира дейността на частните детски градини
24.06 | 18:00
-
Търсенето на имоти от висок клас продължава да нараства
Повечето купувачи търсят дом, подходящ за тяхното семейство.
24.06 | 16:59
-
Bloomberg: Война между Путин и НАТО ще струва над 1,5 трилиона долара
Стратегическото значение на Балтийските държави
24.06 | 16:45
-
Русия продължава с ударите: Жертви и разрушения в няколко области
В граничещия с Русия регион дрон е причинил смъртта на трима цивилни - осемгодишно дете, мъж и...
24.06 | 15:59
Най-четени
-
Терзиев: Има прекалено много коли в София, няма как лесно да се реши проблемът с трафика и с паркирането
Нека да гледаме всички елементи на услугата на градския транспорт за години напред и да дадем...
24.06 | 11:15
-
Синдикатите се противопоставят на частните железопътни превозвачи
Бизнесът вижда възможност за подобрение
24.06 | 11:45
-
Пети ден продължава акцията по издирване голямата дива котка в "Шуменското плато"
Призовават се хората, които забележат опасното животно да сигнализират на телефон 112 - без да...
24.06 | 10:30
-
Гергана Паси: Иран наистина е държавата без никакви приятели в света
Иран като заплаха за региона
24.06 | 12:59