Промени в движението през тунелите „Топли дол“ и „Правешки ханове“ на АМ „Хемус“ 04.01 | 09:45
Те са за улесннение на пътуването предвид очаквания интензивен трафик към София
Въвеждат се временни промени на движението по АМ "Хемус", информираха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ).
От събота, 4 януари, до 6 януари се променя организацията на движение през тунелите "Топли дол" и "Правешки ханове" на АМ "Хемус", за да се улесни пътуването предвид очаквания интензивен трафик към София.
На 4 януари /събота/, 5 януари /неделя/ и 6 януари /понеделник/, когато трафикът към столицата се очаква да бъде по-интензивен, в тунел "Топли дол" ще има две ленти само за София. Пътуващите за Варна ще преминават по обходен маршрут - от п. в. "Витинска река", по път I-1 София – Ботевград, път II-17 и при 47-ми км при п. в. "Ботевград" ще продължат по АМ "Хемус".
В тунел "Правешки ханове" също ще преминават само пътуващите за София, а трафикът за Варна ще е пренасочен от АМ "Хемус" при пътен възел "Правец" по път I-3 Ябланица - Ботевград и при п. в. "Осиковска Лакавица" ще се връща на АМ "Хемус".
В посока София движението на тежкотоварни МПС над 12 т ще се ограничи от 10 ч. до 21 ч. на 4 януари /събота/ и 5 януари /неделя/ и от 10 ч. до 15 ч. на 6 януари /понеделник/. Тежкотоварните автомобили ще се отклоняват при пътен възел "Ботевград" и ще изчакват на място на път II-17 /ПИК при Ботевград/.
При необходимост, в зависимост от интензивността на движение по преценка на органите на ОД на МВР София/СДВР могат да бъдат налагани и други ограничения, осигуряващи безопасността на пътуването.
АПИ апелира шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват на път с автомобили, готови за зимни условия. Прогнозите на метеоролозите са за влошаване на времето и понижение на температурите. Очаква се в Северна и Западна България да има валежи от дъжд и сняг, както и силен вятър. Областните пътни управления са в готовност да предприемат необходимите действия за обработка на настилките във високопланинските райони и проходите, където има предпоставки за хлъзгавост и заледявания особено рано сутрин, когато температурите са по-ниски. Целта е превантивните, а след това и снегопочистващите дейности да започват максимално бързо, за да се осигури проходимостта на пътищата. Приоритет са автомагистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България.
Водачите трябва да се движат с повишено внимание и съобразена скорост, да спазват дистанция и да не изпреварват снегопочистващите машини. Блокирането на трафика от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника.
Водещи
-
Радослав Бимбалов: Влизаме в период на социнизъм
В България не се случи истинско прочистване на обществото от натрупаните преди 1989 г. нрави,...
09.11 | 18:00
-
Чужденци, нарушили пътните правила, ще плащат глобите си преди да напуснат Гърция
С нова цифрова система, която е свързана с митницата, ще се проверяват всички автомобили,...
09.11 | 17:40
-
Костадинов: Това правителство е обречено
Въпрос на време е да падне на фона на икономически сътресения, каза лидерът на "Възраждане"
09.11 | 17:00
Най-четени
-
Преди самоубийството: Тодор Славков разпределил имането си
Малък Тошко превел милиони от тайни сметки и прехвърлил баровските си имоти, ето на кого
09.11 | 16:00
-
Край на приказката! Росен Плевнелиев и Деси Банова разделени?
Преди няколко дни бившата манекенка си събрала багажа и напуснала семейното жилище заедн с...
09.11 | 12:20
-
Костадин Ангелов: Решението за особен управител гарантира сигурността на доставките на горива
Той коментира, че не е изненадан от атака на опозицията по темата и ги определи като „по-скоро...
09.11 | 11:40
-
Шефът на Американска търговска камара: Този бюджет ще бъде голям удар върху бизнеса
Особеният управител съгласуван ли е със собственика и със САЩ, коментира Иван Михайлов
09.11 | 14:30