Психично болен напада хора по улиците във Велико Търново 12.06 | 14:10
Само в рамките на ден той бил задържан и освобождаван три пъти

Психично болен напада търновци по улиците на града. Полицията и прокуратурата остават безсилни. Мъжът е бил задържан веднъж и пуснат по лекарска препоръка, след което извършил второ нападение над жена, предаде НОВА.
Петя Иванова била атакувана на паркинг на хранителен хипермаркет. Тя е със счупена протеза и разранена уста след удар в лицето. Охраната на магазина повикала полиция и линейка. "Влизайте вътре! Ще ви убия!”, викал мъжът след семейството на Петя. След като непознатият я ударил, съпругът ѝ Иван го подгонил.
Същият ден свидетели видели как въпросният мъж нападнал и непознато момче. Крещял и го удрял. Дошла и патрулка. Из Велико Търново се говори, че в същия ден психичноболният се нахвърлил и върху бременна жена.
Центърът за психично здраве във Велико Търново е мястото, където психично болният мъж е можело да бъде настанен до 48 часа по закон. Можело е да бъде поискано от Районен съд да бъде продължено лечението му. Това обаче не е направено от дежурен лекар. Тази информация беше потвърдена неофициално от стационара, където на три пъти са дали консултация, че този мъж може да бъде пуснат свободно.
От Районната прокуратура потвърдиха, че мъжът е задържан три пъти. Единият арест бил заради притежание на нож. От психиатрията пък твърдят, че тъй като адресната регистрация на болния е във Варна, той трябва да бъде лекуван там.
Образувано е досъдебно производство, въпреки че е безспорно установено, че мъжът не може да носи наказателна отговорност. Водещата институция в случая била психиатрията. От там отказаха коментар. Не е ясно къде е агресивният мъж в момента.
Водещи
-
София е най-опасният град за децата в Европа
София е на дъното и при обезопасяването на велоалеите, отбелязва международно проучване
25.05 | 18:00
-
Светлана Гущерова иска триъгълно лице
Тя буквално не излизала от клиниките за естетика, твърди клюката
25.05 | 17:40
-
Сбогуваме се с Кирил Ивков в четвъртък
„Синята” легенда си отиде от този свят на 78-годишна възраст
25.05 | 17:20
-
Всеки ден четирима българи умират от хепатит заради ненавременно лечение
Д-р Аспарух Илиев коментира стряскащите данни за тази болест, както и за другите опасности,...
25.05 | 17:00
Най-четени
-
Нинова: Пеевски е ключовата фигура, Борисов е притиснат и ще приключи като Доган
"Непокорна България" е за референдум за еврото, подчерта тя
25.05 | 12:40
-
Медицинските сестри излизат на ефективен протест по подобие на софийските шофьори
От Синдиката на българските медицински специалисти искат заплатите им да са 150% от средната...
25.05 | 16:00
-
Киселова: Конституционният съд със своя акт ще сложи окончателно край на този спор
Председателят на Народното събрание коментира злободневни теми
25.05 | 13:00