След 3 дни търсене: Намериха мъртъв 26-годишният Александър Пенчев. Почерня от полиция 10.03 | 14:30
Към момента органите на реда не съобщават за следи от престъпление
Трагична развръзка сложи край на тридневното издирване на 26-годишния Александър Пенчев от Шумен. Тази сутрин полицията е открила безжизненото тяло на младия мъж на последния етаж на недостроена сграда в квартал "Боян Българанов”.
Александър изчезна в следобедните часове на 7 март, след като излезе да разходи домашното си куче, и оттогава бе в неизвестност.
Именно домашният любимец се оказа ключовият ориентир, който насочи екипите към точния район. Кучето е било открито да се разхожда безстопанствено в квартал "Боян Българанов” от местни жители, малко след изчезването на мъжа. Животното първоначално е предадено в общинския приют "Тонка Петрова”, а впоследствие роднините го разпознават и прибират в дома си. Този детайл стеснява периметъра на търсене до квартала, където в крайна сметка е локализирано и тялото, предаде Дунав мост.
Към момента органите на реда не съобщават за следи от престъпление.
"Към момента данни за насилствена смърт няма”, съобщават официално от пресцентъра на ОДМВР – Шумен.
На мястото на инцидента се извършва щателен оглед в присъствието на съдебен лекар. Образувано е досъдебно производство, като точната причина за фаталния край ще стане ясна едва след приключване на назначената аутопсия.
Намирането на тялото в недовършен строителен обект повдига важния въпрос за достъпа до изоставените и опасни постройки в Шумен. Все още предстои да се изясни дали сградата е била обезопасена и как младият мъж е стигнал до последния етаж на конструкцията.
Водещи
-
От 5 лева до 20 евро: Спекула и в цените на чадър и шезлонг на различните плажове у нас?
Къде колко струва?
04.06 | 18:00
-
Румен Радев: България и Гърция са здрава ос на стабилност и гарант за европейската перспектива на целия регион
Задълбочаването на сътрудничеството между България и Гърция в сферата на културата, науката и...
04.06 | 17:40
-
До три пъти по-скъпо: Вижте как родните зеленчуци се превръщат в лукс по магазините 2
Драстично поскъпване по Черноморието
04.06 | 17:20
-
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Това сложи край на спасителна операция в момент, когато вече имаше опасения, че той може да не...
04.06 | 16:45
Най-четени
-
Български евродепутат с предложение за прикрепените капачки към бутилките
Общественото недоволство срещу европейската директива
04.06 | 14:15
-
Манипулация на НВО, за да не пада успехът на училището: На родители на "слаби" ученици им е предлагано да не пускат децата си на матура
Довод за премахването на НВО
04.06 | 11:15
-
ДБ предлага освобождаване на пенсионерите в МВР и край на партийните калинки в администрацията
Търговете за частните болници вече са внесени, посочи той.
04.06 | 12:45