Стара Загора първа въстана срещу опита на Турция да влияе на изборите 18.11 | 14:14

Стара Загора първа въстана срещу опита на Турция да влияе на изборите. Жителите на града излязоха на протест по централните улици. Те носеха плакати с надписи "Доган, долу лапите от България” и”България избира президент, Турция не!”. Това е първата от планираните за днес демонстрации в подкрепа на Румен Радев и срещу намесата на Анкара в изборния процес у нас.
Както няколко експерти заявиха пред ФрогНюз като Симеон Иванов и Осман Октай Турската администрация и специалните служби имат огромна роля в агитацията на българите с двойно гражданство да отидат до урните.
Както вече стана ясно до много секции на изборите са отишли тройно повече избиратели в сравнение с предходните избори. Жителите на Стара Загора са категорични, че проявите ще продължат и през следващите дни до избирането на президент на Република България.
Днес е първият и единствен дебат между Румен Радев и издигнатият с подкрепата на ГЕРБ ректор на Софийския университет проф. Анастас Герджиков в битката за "Дондуков 2”. Зад Герджиков застанаха и от ДПС без да назовават имена. Движението обаче се обедини около кандидат с профил на "обединител на нацията” - опорка, която се повтаря от привържениците на Герджиков и от Борисов и ГЕРБ. На фона на този предизборен дебат ще се проведат няколко демонстрации. Едната от тях е пред турското посолство у нас срещу намесата на Анкара в изборния процес у нас. Другата ще е под формата на шествие от сградата на Президентството до Българската национална телевизия, където ще се проведе дебата между Радев и Герджиков.
Водещи
-
Казуси и въпроси, свързани с различни житейски ситуации, бяха включени и тази година в голяма част от тестовете на зрелостниците
На днешната матура по профилиращ предмет бяха анулирани 5 изпитни работи заради опит за...
23.05 | 17:59
-
Мир срещу избори: Кремъл диктува нови условия за край на войната
„Първо трябва да имате договор и когато той бъде договорен, ние ще вземем решение. Но...
23.05 | 17:40
-
Радев сезира КС заради референдума за еврото
Това съобщиха от Прессекретариата на държавния глава
23.05 | 17:20
-
Борисов:Силата на кмета е да бъде сред хората, да бъде един от тях
Изборите в трите населени места ще се проведат на 15 юни.
23.05 | 17:00
Най-четени
-
НСИ: С 2 години повече живее българинът след COVID пандемията
Обяснението е просто - сравнението се прави с години, в които пандемията от COVID-19 още не...
23.05 | 09:45
-
Времето в България се разваля за часове
Гръмотевични бури се очакват през следобедните часове, а с тях ще нахлуе и студен фронт в...
23.05 | 10:59
-
Васил избра Адриана. Мартин предложи брак на Даниела на големия финал на „Ергенът“
След двете изключително романтични и открити срещи на Васил с Росица и Адриана, Пенев се...
23.05 | 11:59
-
Пеевски предлага: Спиране на партийната субсидия и отнемането на държавни и общински публични сгради за партии
Предложението на лидера на „ДПС - Ново начало” коментираха от „Продължаваме Промяната -...
23.05 | 13:23