Стотици бургазлии без пенсии 28.03 | 12:03

Архивът на НОИ в града изгорял заедно с документите им

От iNews.bg

Стотици бургазлии няма да могат да се пенсионират или ще бъдат ощетени с ниска пенсия след пожар в НОИ-Бургас, разкри репортаж на Нова телевизия.

Макар че инцидентът на 22 юли 2015-а е незначителен, при него изгарят стотици документи за пенсии - в регионалното НОИ се съхраняват документите на хиляди служители на вече несъществуващи предприятия.

 А без тези тези документи те не могат да се пенсионират. Вероятно ощетени ще бъдат над 300 души от около 20 предприятия.

Иван Турманов - бивш автокранист в отдавна закрито предприятие, е завел дело по случая, ако той успее, ще успеят и останалите бургазлии.

Водещи

Най-четени