Трагедия в Несебър! 8-годишно момченце падна от парасейлинг и загина в морето 18.08 | 16:30
Инцидентът е станал пред х-л "Афродита" на "Талисман бийч"
8 годишно момченце от Разлог загина след като падна във водата от височина 40-50 м., на плажа в Несебър. Инцидентът е станал пред х-л "Афродита" на "Талисман бийч", а сигналът е подаден в 13.08 ч., съобщиха от ОД МВР - Бургас.
Въпреки предприетите спешни реанимационни действия детето починало.
По първоначални данни детето заедно с майка си са вдигнати във въздуха с парашут, но в морето пада само детето, а майката остава във въздуха.
Към момента в РУ Несебър за срок до 24 часа са задържани три лица, ангажирани с предоставянето на атракциона "парасейлинг".
По случая е образувано досъдебно производство.
Според Флагман.бг , водната база на плаж Несебър-ЮГ на чиято територия става нещастието, се управлява от години от наемател на плажа, който развива тази дейност професионално и разполага с всички документи, съобщи концесионерът на плажната ивица Кирил Спасов.
Той е категоричен, че наемателят на тези водни спортове разполага с всички разрешителни, в това число и от Морска администрация. Базата е била проверявана неколкократно от контролните органи.
"Изказвам своите съболезнования към близките, но подчертавам, че винаги сме изисквали от своите подизпълнители съответните лицензи, сертификати и застраховки. Това е трагедия, която тежко ще бележи всички нас, ангажирани с експлоатацията на плажа в Несебър. Оказвам пълно съдействие на компетентните органи и очакваме адекватна проверка да установи причините за тази огромна за нас трагедия", каза още Спасов.
Съоръжението било с модерно оборудване и до момента – за целия сезон не е регистриран нито един дори дребен инцидент.
Снимката е июстративна
Водещи
-
Израелският премиер нареди интензивни удари по Ивицата Газа
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обвини "Хамас" в нарушаване на примирието, постигнато с...
28.10 | 21:00
-
Акция на ГДБОП в Агенция "Митници" - Русе
Не е потвърдена информацията, че се издирва един от директорите в митницата, който е в...
28.10 | 20:45
-
Разчетоха още предсказания на Нострадамус
Ето какво ни очаква през 2026-а според тълкувателите
28.10 | 20:30
-
Кирил Домусчиев: Раздуването на публичния сектор ни води към стагфлация
Председателят на КРИБ предупреждава за тежките икономически последици от тази тенденция
28.10 | 20:15
Най-четени
-
На тази дата пускат парното в София! Ще има ли изненада в сметките
Една от основните теми остава плащането на енергията от сградната инсталация
28.10 | 11:45
-
Жечо Станков: Доставките на горива за България са гарантирани, въпреки санкциите срещу "Лукойл"
Енергийният министър и еврокомисарят по енергетиката провериха изграждането на участък от...
28.10 | 14:20
-
Борисов: Ще направим още един завод - за средните калибри
Аз твърдо съм избрал къде е ГЕРБ - той е с колегите от Западна Европа, САЩ и подкрепям...
28.10 | 16:00