Цветна хармония в Бургас 27.04 | 07:36
Откриват националната изложба "Флора" в Бургас
Тазгодишното XXVIII-мо издание на Националната изложба на цветя с международно участие "Флора Бургас” 2011 ще бъде официално открито днес следобед в Приморски парк. Това съобщиха от пресцентъра на община Бургас.
Мотото на изложбата е "Природа, човек, хармония”. Жителите и гостите на града ще могат да се любуват на цветното изложение до 5 май.
Участниците на "Флора” 2011 са общо 90. От тях чуждестранните фирми са пет, а 13 училища и детски градини се представят със собствени макети и рисунки.
Посетителите на изложението ще могат да видят и продукцията на 33 фирми в областта на градинската мебел.
И тази година се запазва традицията паралелно с изложбата на цветя на същото място да се проведе и изложението на пчелни продукти, както и конкурс за най-добра детска рисунка.
Церемонията по награждаване на най-добрите участници в изложението ще бъде на 29 април в залата на Община Бургас.
Водещи
-
Случаят "Баба Алино": От „Форест клуб“ с възражения срещу всички констативни актове, издадени за сградите в комплекса
Ние вярваме в закона и в прозрачността на процеса, заявяват оттам
19.06 | 21:00
-
"Прогресивна България" има най-много спонсори, ГЕРБ-СДС – нито един
Най-щедрият дарител е Тихомир Андонов, който е помогнал на ДПС със 100 000 евро
19.06 | 20:45
-
Обвиниха 73-годишен преподавател за блудство с дете
Пострадалата споделила за случилото се на майка си
19.06 | 20:00
Най-четени
-
Партиите с критики към Радев: Заявката за вето върху санкциите срещу Русия е грешка
Той коментира изказването на премиера Румен Радев в четвъртък, че България ще поиска руският...
19.06 | 12:30
-
Старите водомери и топломери ще "помпат" сметките от януари
Разходи за сметка на потребителите
19.06 | 10:45
-
Мерц e против нов съвместен дълг на ЕС
Германският канцлер се обяви за орязване на разходите и по-скромен бюджет за периода 2028–2034...
19.06 | 13:30