Родители получават до 6 530 лева? 26.06 | 11:30
За работещи ще се приемат тези родители, които са били осигурени минимум 24 месеца преди раждането на детето.
Еднократната помощ за всяко новородено второ или трето дете за работещи родители да е в размер не по-малък от седем пъти минималната работна заплата. Или за тази година, ако бъдат приети промените, означава до 6530 лева. Това предвиждат промени в Закона за семейните помощи за деца внесени от БСП в Народното събрание.
За работещи ще се приемат тези родители, които са били осигурени минимум 24 месеца преди раждането на детето.
Друга промяна в закона, която от БСП предлагат, е еднократната помощ за майка или осиновителка студентка, учаща редовна форма на обучение, да е в размер не по-малък от 10 минимални заплати или 9 330 лева към тази година.От левицата се аргументират, че бедността и социалното разслоение на българското общество прогресивно нарастват. Разликата в доходите между най-бедните и най-богатите у нас е над осем пъти, при средно в ЕС – 5,5 пъти.
Освен това, хората, които получават доходи под необходимия за нормален живот спрямо средните български стандарти, достигат 70%, а тези в риск от бедност или социално изключване са 40%.
От БСП предлагат и промени в Закона за данъците върху доходите на физически лица, с които доходите от заплата на българите под 26 години да не се облагат с данъци, пише pariteni.bg.
Водещи
-
Без ремонти по пътищата към Черноморието и границата с Гърция през лятото
Това съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура”
29.06 | 16:15
-
Отлагат регистрацията на тротинетки с една година
Това става ясно от нов проект за наредба на Министерския съвет за национален регистрационен...
29.06 | 15:58
-
Открили €30 000 в дома на задържания за подкуп шеф на ВиК-Несебър
Повдигат обвинение на Свилен Станчев
29.06 | 15:45
Най-четени
-
Честит Петровден! Ето какви са традициите
Вижте също кой има имен ден и поверията, свързани с празника
29.06 | 09:00
-
Главсекът на МВР: Олег Невзоров е действал през посредници
Вероятно нарушенията и престъпленията около недвижими имоти във Варна са в пъти повече от...
29.06 | 09:45
-
Гълъб Донев: Бюджет 2026 г. е реалистичен
Той е такъв заради лошото наследство, каза финансовият министър
29.06 | 11:00