САЩ няма да купува петрол от Сирия 22.08 | 15:35

Администрацията на Обама наложи още финансови санкции срещу режима на Асад

От iNews.bg

Президентът на САЩ Барак Обама подписа допълнителна заповед, която замразява активите на сирийското правителство. Освен това САЩ спира да купува петрол и петролни продукти от Сирия, става ясно от съобщение на сайта на финансовото министерство на страната.

Забраната е опит на американските власти да ограничи достъпа до финансиране за режима на президента Башар Асад.

Освен санкциите срещу енергийния сектор, замразяват се всички активи на сирийски институции и се ограничава достъпът им до американската финансова система.

Наложените санкции са заради опитите на властта в Сирия да смаже протестите в страната. Световните информационни агенции непрекъснато съобщават за убити цивилни от силите за сигурност в страната.

 

 

Водещи

Най-четени