Само 2 работни дни седмично за венецуелските чиновници 27.04 | 13:54

Принудителната мярка цели справяне с кризата на електроенергията в страната

От iNews.bg

Правителството на Венецуела обяви въвеждането на принудителен отпуск за служителите в обществения сектор от сряда до петък, което означава, че те ще работят само два дни седмично. Целта е справяне с недостига на електроенергия.

"Няма да се работи в обществения сектор в сряда, четвъртък и петък, освен по фундаменталните и наложителни задачи", каза вицепрезидентът Аристобуло Изтуриз в телевизионно обръщение, цитирано от световните агенции.

Това е последната драматична мярка на правителството, което се бори с икономическа криза, довела венецуелците до четиричасови опашки пред полупразните магазини. 

Водещи

Най-четени