“Жълтите жилетки“ пак блокираха „Шанз Елизе“ 05.01 | 16:05
Протестиращите искат оставките на всички министри

Протестиращи от движението на "жълтите жилетки" отново изпълниха улиците на Париж, съобщава АФП, предаде БГНЕС. Говорителят на правителството Бенжамен Гриво определи демонстрантите като "хардлайнери", чиято единствена цел е оставката на кабинета. Няколкостотин демонстранти се събраха на емблематичния булевард "Шанз Елизе" в центъра на Париж. Около 15 полицейски буса с десетки служители на реда също са разположени в района.
Протестни шествия се провеждат в още няколко от големите градове на Франция. Това е осмата събота на протести, свикани от "жълтите жилетки". Броят на хората обаче рязко е намалял спрямо началото на демонстрациите миналия ноември. В сряда обаче един от най-изявените представители на движението - Ерик Друе, беше арестуван, и това предизвика гнева на неговите поддръжници.
В Париж демонстрантите свикаха протестен марш от сградата на кметството до парламента, както и митинг на "Шанз Елизе", който беше сцена на бунтове при предишните протести. От полицията съобщиха, че демонстрациите в цялата страна се провеждат при засилени мерки за сигурност.
Водещи
-
Тагарев: България няма да плаща ракетите „Пейтриът“ за Киев
Тръмп на няколко пъти даде 14-дневен срок на Русия да прекрати бойните действия, сега е дал 50...
17.07 | 20:00
-
България ще търси да наеме квалифицирани работници от Виетнам
Около 230 виетнамци работят у нас
17.07 | 19:40
-
Болниците пак ще имат лимити за дейностите, плащани от НЗОК
Това решение прие днес Народното събрание
17.07 | 19:20
-
Путин предрече покачване на цените на храните в Европа
Президентът на Руската федерация определи като "глупост" ограничаването на достъпа до руски...
17.07 | 19:00
Най-четени
-
Божанков и Цончо Ганев се помириха
Миналата седмица Явор Божанков поиска Цончо Ганев да освободи мястото на председателстващ...
17.07 | 10:45
-
Йотова очаква информация от институциите за оттеглените показания срещу кмета на Варна
Тя каза, че от вчерашния и днешния ден въпросите стават все повече
17.07 | 13:20
-
Сблъсък в ЕС: Германия отхвърля бюджета на Урсула фон дер Лайен
Берлин се противопоставя на по-високите разходи и новите данъци, предложени от Европейската...
17.07 | 15:10
-
Електрическите тротинетки получиха нова регулация след гласуването в парламента на промените в Закона за движение по пътищата
Депутатите забраниха на деца под 16 години да карат тротинетки, а защитната каска стана...
17.07 | 10:59