„Съветският Франк Синатра“ с отличие от Путин 30.04 | 10:50
Йосиф Кобзон става „герой на труда“ в Русия

"Съветският Франк Синатра" както наричат Йосиф Кобзон получи отличие от президента Владимир Путин. Певецът и депутат в Държавната Дума на Русия е награден с орден "Герой на труда на Руската федерация".
На тържествена церемония по случай Международния ден на труда Путин ще отличи общо 5 нови лауреата на наградата, която започна да раздава през 2013 година. Подобно на отличието "Герой на социалистическия труд” от времето на СССР, медалът се дава за заслуги в социално-икономическото развитие на страната, включително в областта на културата, образованието, промишлеността и селското стопанство, предаде БГНЕС.
Роденият в Украйна през 1937 г. Кобзон е познат като "гласът на СССР” и "съветския Франк Синатра”.
През февруари името на певеца и политик попадна в обновения списък със санкции на ЕС срещу руски и украински политици. Родното му място се намира в оспорваната в момента област Донбас в Източна Украйна.
Водещи
-
Ето как момчето е паднало от най-високия етаж на хотела в Китен
14-годишният тийнейджър е в УМБАЛ Бургас в тежко състояние
28.07 | 14:40
-
Шулева: Законът за еврото е противоречив
Според нея няма ясни критерии кога повишението на цените е спекулативно
28.07 | 14:00
Най-четени
-
Дете е в кома след падане от петия етаж на хотел в Китен
Състоянието на 14-годишното момче е много тежко
28.07 | 09:45
-
Журналист: Ефективността на КПК е 1%
Заплатата на председателя ѝ е 14 500 лева, заяви Йово Николов
28.07 | 11:00
-
Григор Димитров остава в топ 20 на световната ранглиста
Виктория Томова е 105-а, рекорд за Лидия Енчева
28.07 | 10:15