24 часа без новини в Гърция заради стачка 16.04 | 13:20
Синдикатите обявиха за утре протестни действия срещу икономическата политика на правителството

Работещите във всички гръцки медии участват в 24-часова стачка, като част от призива на синдикатите за протести.
Журналистите стачкуват днес, за да излъчват утре протестните демонстрации в страната, предаде БНР.
Общите гръцки синдикати обявиха за утре протестни действия срещу икономическата политика на правителството. Работещите в железниците стартираха от днес протести, като отмениха влакове по основни направления.
От полунощ спират движението на всички влакове.
В рамките на стачката моряците блокират от тази нощ всички пристанища. Няма да се движат фериботи, както и товарни кораби.
В стачката утре ще участват учители, лекари в държавните болници, шофьорите от градския транспорт, пенсионери и студенти, съобщиха от синдикатите.
Повишаване на заплатите, овладяване на инфлацията, колективни трудови договори, намаляване на безработицата и безопасен обществен транспорт са само част от исканията на синдикатите.
Водещи
-
Анелия Мурджова от Симитли помогна на самотен зрелостник в най-важната му вечер
Историята на Анелия и Олександър показва, че понякога най-важните уроци се учат не в училище,...
30.05 | 10:59
-
Парламентът обсъжда напредъка на Северна Македония по пътя към ЕС
Проектът на решение е внесен на 29 май от Тошко Йорданов ("Има такъв народ") и група народни...
30.05 | 10:32
-
Какво може да направи Външно министерство, ако ви задържат зад граница
Това, което те могат да направят, е:
30.05 | 10:14
Най-четени
-
Николай Банев и съпругата му Евгения спечелиха дело срещу прокуратурата и ще получат обезщетение от 20 хиляди лева
Прокуратурата има право да обжалва решението на Софийския градски съд.
30.05 | 09:12
-
Ново заседание по делото срещу бившата полицайка Симона Радева
Делото срещу бившата полицайка продължава да се гледа, докато основният обвиняем - Георги...
30.05 | 09:30