57 журналисти намериха смъртта си през 2016 г. 19.12 | 10:38
Най-опасното място е Сирия, сочи доклад на „Репортери без граници“
Петдесет и седем журналисти са били бяха убити на различни места по света през 2016 година заради изпълнението на служебните си задължения. Към тях трябва да се прибавят 9 блогъри и 8 сътрудници на медии. Това сочи годишният доклад на "Репортери без граници”, предаде БГНЕС.
От документа става ясно също и че най-смъртоносното място за журналистите в наши дни е Сирия. Там 19 репортери са намерли смъртта си през тази година. На второ място в черната статистика се нарежда Афганистан с 10 убити, а на трето е Мексико с 9.
Макар броят на загиналите журналисти през 2016 г. да е по-малък от този през 2015 г, когато убитите бяха 67, "Репортери без граници” изтъква, че спадът в броя на жертвите е благодарение на това, че мнозина журналисти са успели да избягат от най-опасните райони, особено в Сирия, Ирак, Либия, Йемен, Афганистан и Бурунди.
Водещи
-
Везенков влезе в идеалния отбор на Евролигата за 2025 г.
Той е с най-висок среден коефициент на мач за 2025 г.
02.01 | 17:20
-
Икономист: Най-евтината инвестиция в света е в нефт и газ
Според проф. Красимир Петров всяко семейство трябва да има авариен фонд от 10 000 евро, които...
02.01 | 16:59
Най-четени
-
След преминаването в евро: Таксиметрови апарати отчитат двойни суми
Според производител на машините причината е технически проблем
02.01 | 09:45
-
Успяват ли търговските обекти да връщат в евро?
Хора са се опитвали да купуват дори стекове цигари със стотинки, за да се отърват от тях
02.01 | 10:00