70 години по-късно американците не съжаляват за трагедията на Хирошима и Нагасаки 06.08 | 22:20
Било по-важно да се спестят жертви на американската армия
70 години след като американските военни сили пускат атомна бомба над Хирошима и Нагасаки и предизвикват смъртта на хиляди души, населението на Щатите не смята, че това е било грешка.
Използване на атомната бомба е изключително популярен метод на действие от страна на армията на САЩ. По-голямата част от населението на континента все още мисли, че атаката над японските градове е добро решение, тъй като така са спасили милиони американски войници, които са щели да бъдат изпратени в Япония и най-вероятно да намерят смъртта си.
56% от американците, анкетирани от Центъра за изследване на Пю през февруари, смятат атомната атака над японските градове за напълно оправдана, в сравнение с 79 на сто от анкетираните японци, които смятат, че това е една от най-големите трагедии в родината им.
В Япония днес е ден на траур и почит на жертвите от атомната бомбардировка. Хиляди излязоха по улиците, за да почетат своите близки и познати, загинали в онзи ужасяващ ден.
Водещи
-
Костадин Костадинов поздрави bTV за раздялата с Мария Цънцарова
Атака срещу ПП-ДБ и паралел с "Величие"
23.12 | 09:45
-
Дъжд, сняг и виелици: Времето се обръща за празниците
Ще духа умерен, в източните райони и временно силен североизточен вятър. Минималните...
23.12 | 09:30
-
Православната църква почита паметта на Свети Наум Охридски
Светите десет мъченици от Крит
23.12 | 09:15
-
Facebook и Instagram следят всяко ваше действие, как да се защитите?
Дори ако деактивирате акаунта си във Facebook или Instagram, Meta ще продължи да събира данни...
22.12 | 17:59
Най-четени
-
Дъжд, сняг и виелици: Времето се обръща за празниците
Ще духа умерен, в източните райони и временно силен североизточен вятър. Минималните...
23.12 | 09:30
-
Православната църква почита паметта на Свети Наум Охридски
Светите десет мъченици от Крит
23.12 | 09:15