ENI спира добива на петрол в Либия 16.03 | 18:48
Италианската компания ще продължи да добива природен газ
Италианската енергийна компания ENI обяви, че временно преустановява добива на петрол в Либия заради нестихващите размирици, но ще продължи да добива газ, за да се задоволят нуждите от електричество в страната, предаде АФП.
Петролният добив спира знай-вече заради логистични проблеми, свързани с изнасянето му от Либия, коментира генералният директор на ENI Паоло Скарони.
Шефът на италианската национална петролна компания допълни, че отношенията на ENI с държавната петролна корпорация на Либия NOC няма да бъдат засегни от последствията от кризата в северноафриканската страна, независимо какъв ще е изходът от размириците.
ENI е най-големия чуждестранен участник в петролния сектор на Либия и добива около 244 хиляди барела петрол на ден.
Водещи
-
Биков: Радев е станал рекламно лице на големите магазини
Депутатът от ГЕРБ-СДС Тома Биков коментира инициативата между кабинета “Радев” и търговските...
08.06 | 14:45
-
Главният секретар на МВР Георги Кандев напуска системата
Той подчерта, че вече 30 години носи униформата със съзнанието, че законът е гръбнакът на...
08.06 | 14:30
-
Музеят на авиацията отбелязва Деня на бащата с вход свободен
Любознателните могат да участват през целия ден в образователната игра "Летец - откривател" и...
08.06 | 14:15
-
Радев: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на обществените очаквания на потребителите и на българските производители
Министърът на земеделието и храните Пламен Абровски отбеляза, че с инициативата се постига...
08.06 | 14:00
Най-четени
-
Пациенти в цялата страна издирват животоспасяващо лекарство
Жизненоважен антикоагулант изчезна от българските аптеки
08.06 | 10:45
-
Димитров: Летният сезон по Черноморието започва по-късно заради отменени германски чартъри
Той допълни, че акцент в лятната програма на Созопол остава културният календар.
08.06 | 09:30