Администрацията на Тръмп екстрадира стотици хиляди мигранти от 4 държави 22.03 | 11:00
Става дума за жители на Куба, Хаити, Никарагуа и Венецуела, които са влезли в САЩ по въздух, след проверки за сигурност, и след като са си осигурили финансов спонсор

Администрацията на американския президент Доналд Тръмп ще екстрадира стотици хиляди мигранти от Куба, Хаити, Никарагуа и Венецуела, които са влезли на територията на САЩ по програма на предшественика му Джо Байдън.
Американските власти прекратиха програмата на предходната администрация на Демократите, която позволи на над 500 000 мигранти от четири латиноамерикански държави да пристигнат легално в САЩ и да получат разрешение за престой с валидност от 2 години, с право на удължаване.
Става дума за жители на Куба, Хаити, Никарагуа и Венецуела, които са влезли в САЩ по въздух, след проверки за сигурност, и след като са си осигурили финансов спонсор. Програмата, известна още като "Законни пътеки" беше въведена за първи път за граждани на Венецуела през 2022 година, и впоследствие разширена с още три държави.
Разрешителните за работа и защитата от депортация на приблизително 532 000 души от четирите нации ще бъдат прекратени на 24 април, според известие, публикувано от Министерството на вътрешната сигурност във Федералния регистър.
"Ню Йорк Поуст" коментира, че програмата на Джо Байдън е имала за цел да намали нелегалната имиграция по време на рекорден брой нерегламентирани преминавания през границата.
Програмата обаче е била обект на измами, и дори е била спряна временно през 2024 година, след като вътрешна проверка е установила, че хиляди финансови спонсори на мигрантите са били фиктивни - с фалшиви номера на социална осигуровка или телефонни номера и са използвали един и същи физически адрес за хиляди молби за влизане на американска територия.
Водещи
-
Томислав Дончев: Приемането на еврото не е сред рисковете, които ни крие бъдещето
В събитието участва и икономическият анализатор Йонко Чуклев.
15.07 | 14:30
-
"Спаси София предложи законодателни промени, свързани с презастрояването и подобряване на градската среда в София
Осен това партията предлага и по-високи изисквания за озеленяване и задължителни места за...
15.07 | 14:15
-
Започна ваксинацията срещу човешкия папилома вирус
HPV е най-честият причинител на сексуално предавана инфекция в световен мащаб, която води до...
15.07 | 14:00
-
Николай Василев: Трябва да спрем да говорим, че има инфлация, такава няма
По негови думи инфлация ще има, но причината за това е бюджетната политика на правителствата...
15.07 | 13:45
Най-четени
-
На 15 юли, имен ден празнуват всички, които носят имената Владимир, Владимира, Влади
Значението на името
15.07 | 09:15
-
Общо 190 пожара са потушени през изминалото денонощие в страната
Втори инцидент в Монтана
15.07 | 10:59
-
Обществената поръчка за десет нови автобуса до Витоша е провалена
Явили са се двама участници, като единият е бил отстранен по формални причини
15.07 | 11:15
-
Важна новина за сметките
"Топлофикация София“ започна изготвянето на oбщите фактури за топлинна енергия въз основа на...
15.07 | 11:45