Албания „напушва“ Евросъюза 10.12 | 12:32
Европол с амбициозна цел – да ликвидира трафика на наркотици в ЕС до 2020 г.
Албания отново се класира като основен източник на незаконна търговия с канабис в страните от ЕС, става ясно от доклад Европол. Според него, престъпните групи в Европа печелят 24 милиарда евро годишно от контрабандата на марихуана, кокаин и хероин, предаде БНТ, цитирайки БГНЕС. Европейската полицейска служба е загрижена и за пускането на пазара на нови видове опасни синтетични наркотици.
"Само 1% от парите, получени от продажбата на наркотици, могат да бъдат конфискувани от властите. Има и престъпни групи, които освен с трафик на наркотици, са свързани и с тероризма”, се казва в доклада.
В сътрудничество с всички страни, Европол се стреми до 2020 г. да премахне незаконното производство и трафик на наркотични вещества в ЕС.
Водещи
-
Времето утре е познато - слънце преди обяд, после ще вали и гърми
Максималните температури ще бъдат между 27° и 32°
08.06 | 17:25
Най-четени
-
Биков: Радев е станал рекламно лице на големите магазини
Депутатът от ГЕРБ-СДС Тома Биков коментира инициативата между кабинета “Радев” и търговските...
08.06 | 14:45
-
Радев: Инициативата „Кошница с грижа“ е сериозен ангажимент на търговските вериги и отговаря на обществените очаквания на потребителите и на българските производители
Министърът на земеделието и храните Пламен Абровски отбеляза, че с инициативата се постига...
08.06 | 14:00
-
Ивайло Мирчев за напускането на Кандев: Много ясен и тежък знак за начина на управление
Това коментира във Фейсбук съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев. Припомняме, че...
08.06 | 15:15
-
Пациенти в цялата страна издирват животоспасяващо лекарство
Жизненоважен антикоагулант изчезна от българските аптеки
08.06 | 10:45